+48 733 634 761(pn-pt; 9-16)  sklep kawa zamówienie kawa@swiezowypalana.pl kawa świeżo palona GRATIS od 99 zł  dostawa gratis w 24h od wypalenia

Międzynarodowy Dzień Kawy 2019 rok - co to za święto? 0
Międzynarodowy Dzień Kawy 2019 rok - co to za święto?

Międzynarodowy Dzień Kawy w roku 2019

Święto kawy w 2019 roku przypada na 1 października.  

Międzynarodowy Dzień Kawy Jest wspólnie ustalony przez 77 państw członkowskich Międzynarodowej Organizacji  Kawy ( ang. „International Coffee Organization” ICO ) dzień dorocznego święta kawy. Ponadto w każdym kraju jest wyznaczany również Narodowy Dzień Kawy który zwykle jest 1-2 dni wczesniej przed Międzynarodowym Dniem Kawy- Święto służy promocji kawy jako napoju. Jest to czas  w którym  na całym świecie, w jego różnych zakamarkach odbywają się kawowe wydarzenia konkursy, prezentacje czy targi. W dniu święta kawy, odbywa się również promocja wartości związanych ze sprawiedliwym handlem i zwiększaniem świadomości konsumentów kawy o samym procesie jej uprawy i ludziach, którzy pracują na plantacjach kawy.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kawy uruchomiliśmy specjalne szereg promocji w sklepie z kawą SwiezoWypalana.pl, zapraszamy do udziału, szczegóły znajdziecie Państwo w zakładce Promocje.

ICO podjęło decyzję o pierwszym Międzynarodowym Dniu Kawy w Mediolanie w 2014 roku, datę wyznaczono na 2015 rok, i wtedy właśnie pierwszy raz obchodzono święto w trakcie wystawy Expo.

Pomysł Święta Kawy pochodzi z Japonii The Japan Coffee Association (全日本コーヒー協会).

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl