733634761 (pn-czw; 9-16)

 sklep kawa zamówieniekontakt

kawa świeżo palona GRATIS od 99 zł  dostawa gratis wypalamy w dniu wysyłki

Poranna kawa, o której jest najlepsza? 1
Poranna kawa, o której jest najlepsza?

O której wypić pierwszą kawę?

To proste, po kawę należy sięgać zaraz jak opadnie nam w organizmie poziom Kortyzolu. No fajnie ale o co chodzi z tym Kortyzolem? Kortyzol to w największym skrócie hormon stresu. Zaczynamy dzień od najwyższego poziomu Kortyzolu - do takiego stanu doprowadza nas właśnie budzik. Już teraz każdy wie, że budzik nie jest dobry dla prawdziwego miłośnika kawy, choć pewnie nie tylko. Z drugiej strony, bez budzika i Kortyzolu, kto wie kiedy byśmy się budzili. Kortyzol, hormon stresu, stępia działanie kawy, osłabia działanie kofeiny na nasz organizm, także smak odczuwamy słabiej. Dobry czas, żeby pójść po naszą torebkę z kawą świeżo paloną, pojawia się mniej więcej po godzinie od przebudzenia. Rano szczególnie docenimy aromat i smak kawy świeżo palonej. Dlaczego tak się dzieje? Tylko świeżo palona kawa zapewnia nam maksymalny poziom aromatu i smaku kawy a rano to szczególnie ważne. Podobnego zdania są naukowcy w filmowej publikacji AsapScience. Rano budzik wyzwala w nas prawie 50% więcej Kortyzolu niż w trakcie snu.

Naturalne szczyty produkcji Kortyzolu przez organizm znajdują się pomiędzy godzinami 12 a 13 oraz następnie pomiędzy 17:30 a 18:30. W tych godzinach podobnie jak zaraz po przebudzeniu, kofeina w kawie ma mniejszą moc. 

Jak już wiemy, głównym budzikiem w kawie jest kofeina, więc jaką wybrać kawę na poranki? Najlepiej, żeby to był kawa z dość dużą ilością kawy robusta. Kawa robusta zawiera dwa razy więcej kofeiny niż kawa arabica. Możemy to osiągnąć wybierając którąś z mieszanek kawy lub po prostu kawę ze 100% robustą.

Komentarze do wpisu (1)

29 listopada 2015

popacz, popacz! aby wypić kawę trzeba wstać wcześniej o godzinę...i "bierze w łeb" cała strategia poranna...

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl