733634761 (pn-czw; 9-16)

 sklep kawa zamówieniekontakt

kawa świeżo palona GRATIS  dostawa gratis wypalamy w dniu wysyłki

Wild Kopi Luwak - historia najdroższej kawy świata. 0
Wild Kopi Luwak najdroższa kawa świata.

Historia kawy Wild Kopi Luwak - stworzyli ją Holendrzy

Historia kawy Kopi Luwak zaczyna się w Holandii a właściwie w Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej (Verenigde Oostindische Compagnie, VOC). Kompanię uważa się za protoplastę obecnych korporacji. Była to duża organizacja - firma posiadająca uprawnienie quasi –rządowe. Firma uzyskała od Stanów Generalnych Niderlandów 21 letni monopol na handel z Azją. W związku z rosnącą popularnością kawy w Europie, Holendrzy zdecydowali się na eksperymentalne próby sadzenia krzaków kawowca w obecnej Indonezji. Tak jak to bywało w czasach kolonialnych rolnicy nie mieli prawa decydować o plonach swojej pracy i zmuszeni byli oddawać urzędnikom całe zebrane plony kawy. Rolnicy mieli zakaz zbierania kawy na własny użytek.

Z pomocą przyszedł im dziki kot a właściwie żyjąca na wolności cyweta. Cyweta uwielbiała zjadać jagody kawowca, jednak jej organizm nie był wstanie strawić ziarna kawowca i trawił tylko wierzchnią część jagody kawy, pozostawiając ziarno nie naruszonym. Nadzorcy Kompanii Wschodnioindyjskiej nie byli zainteresowani takim ziarnem. Warto w tym momencie wspomnieć, że cyweta w lokalnym języku nazywana jest luwakiem, kawa to kopi. W taki oto sposób powstał kawa Kopi Luwak. Przez prawie 2 wieki  kawa Kopi Luwak pozostawała lokalną indonezyjską ciekawostką, nie znaną szerszej na świecie. Można powiedzieć, że kawę Kopi Luwak świat odkrył dopiero w XX wieku i to pod jego koniec. Kawa Kopi Luwak, błyskawicznie osiągnęła niespotykana renomę ze względu na swój smak. W związku z niewielką podażą kawy i ogromnym popytem na ziarno Kopi Luwaka, ceny kawy poszybowały w górę. Farmerzy w Indonezji produkujący Kopi Luwak w związku z rosnącymi przychodami starali się maksymalizować swoją produkcję i zwiększać ilość oferowanej kawy – jednak zaczęło się to odbywać kosztem dziko dotychczas żyjących luwaków. Luwaki zaczęły być hodowane w klatkach co dawało większa kontrolę rolnikom – jednak zostało to bardzo źle przyjęte przez konsumentów, świat obiegły liczne zdjęcia z takich właśnie „plantacji”, gdzie w klatkach były pozamykane niewielkie luwaki . Przez pierwsze lata naszej działalności jako samodzielnej palarni kawy nie decydowaliśmy się pracować na tak nieetycznie produkowanym ziarnie. 

Po długich poszukiwaniach udało nam się w końcu znaleźć grupę farmerów w Indonezji, posiadających plantacje w górach Gayo, którzy produkują kawę Wild Kopi Luwak, zbierając  ziarno od żyjących na wolności luwaków.  Kawa dla odmiany od zwykłego Kopi Luwaka nazywa się Wild Kopi Luwak-kawa od dzikich luwaków.  Po sprawdzeniu certyfikacji  metod produkcji kawy jak też rozmowach z plantatorami  i przedstawicielem Światowej Agencji Ochrony Zwierząt, możemy Państwu przedstawić  100% certyfikowaną kawę Wild Kopi Luwak Arabica. Po zatwierdzeniu prób nadesłanej kawy, mamy przyjemność przedstawić Państwu kawę Wild Kopi Luwak. Jednocześnie dokumentując pierwszą dostawę kawy Prosto z Indonezji.

Skąd pochodzi nasza kawa?

Kawa pochodzi z Indonezji, plantacji zlokalizowanych na północnej części Sumatry, w obszarze wzgórz Gayo prowincja Aceh. Odmiany  kawy Arabica Aceh Central. Plantacje są położone na wysokościach od 1 100 do 1 500 metrów n.p.m. Wild Kopi Luwak to kawa typu Arabica pochodząca tylko i wyłącznie z certyfikowanych farm, metoda przetwarzania  po zbiorach pół myta ( semi-washed). Zbiory odbywają się cały rok ze szczególnym nasileniem w okresach marzec/kwiecień i wrzesień/październik. Oferujemy Państwu kawę zbieraną w marcu 2017 roku czyli najświeższe zbiory.

Jak smakuje Wild Kopi Luwak?

Wild Kopi Luwak  to dominująca słodycz i bogaty smak; połączenie czekolady, toffi i karmelu. Co jest ciekawe, kawa uzyskuje dodatkowe nuty smakowe wraz ze stygnięciem, jedną z nich jest delikatna nuta anyżu. To kawa która w każdej swojej kropli zasługuje na renomę jaką jest otaczana. Już jest dostępna w naszej ofercie!!! 

 

 

 

 

 

 


World Animal Protection

Wild Kopi  Luwak is developed in cooperation with World Animal Protection (WAP), which Head Of Programmes stated officially to Wild Kopi Luwak:

“..We have worked with CTB: Wild Kopi Luwak, visited plantations from which they source and the standard they use has been developed with our advice and guidance – we see this as a model of how a standard for kopi luwak should look like. Moreover, UTZ Certified has recently banned the use of caged animals for coffee production within their code, meaning that all UTZ certified suppliers of CTB are now checked under this criteria in order to maintain their certification..”

 

www.worldanimalprotection.com

 

 


 

[product id="337" ]

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl