733634761 (pn-czw; 9-16)

 sklep kawa zamówieniekontakt

kawa świeżo palona GRATIS  dostawa gratis wypalamy w dniu wysyłki

Odchudzanie z zieloną kawą. Co o tym wiemy? 4
Odchudzanie z zieloną kawą. Co o tym wiemy?

Zielona kawa do picia.

Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez tradycyjnej kawy, ale czasem warto otworzyć się na nowe smaki. Alternatywą dla aromatycznej kawy świeżo palonej jest kawa surowa -  zielona. A co to dokładnie takiego jest? Zielona kawa to kawa nie poddana obróbce termicznej jak to się dzieje w przypadku tradycyjnej czarnej kawy palonej. W przypadku zielonej kawy proces palenia jest pomijany.

Zielona kawa - odchudzanie.

Nie tak dawno w mediach zawrzało z powodu doniesień, że zielona kawa może stanowić klucz do gubienia zbędnych kilogramów.

Czy naukowcy potwierdzają jej skuteczność? Na początku należy podkreślić, że badania biorące pod lupę właściwości zielonej kawy dopiero raczkują. Niemniej jednak pierwsze testy zostały już przeprowadzone w Uniwersytecie w Scranton w stanie Pensylwania na grupie 16 osób otyłych lub z nadwagą. Przez okres 22 tygodni przyjmowały one trzy razy dziennie kapsułki z ekstraktem z zielonej kawy na 30 minut przed posiłkiem. W trakcie prowadzonych testów uczestnicy nie zmienili w znacznym stopniu swoich nawyków żywieniowych ani nie wprowadzili do swojego rozkładu dnia dodatkowej aktywności fizycznej. Co się okazało? Średnia utrata wagi uczestników wynosiła aż 10% masy ich ciała. To nie wszystko. U osób biorących udział w doświadczeniu tkanka tłuszczowa została zredukowana przeciętnie o 16%. Należy przy tym zaznaczyć, że badane osoby spożywały każdego dnia przeciętną ilość kalorii - około 2400.

Tak szybkiej utraty tkanki tłuszczowej nie zaobserwowano u osób przyjmujących ekstrakt z kawy palonej. Z tego właśnie względu naukowcy wykluczyli jakoby za spadek masy ciała była odpowiedzialna po prostu kofeina. Badania potwierdziły więc, że kawa zielona ma właściwości nieco inne od kawy palonej. Najwyraźniej kawa zielona wspomaga odchudzanie jeszcze bardziej od kawy palonej. Skąd się biorą jej dodatkowe cudowne moce? Otóż pod wpływem wysokiej temperatury niszczone są pewne substancje zawarte w ziarnach kawowca. Dzieje się tak między innymi z kwasem chlorogenowym, który według naukowców może odpowiadać za gubienie kilogramów.


Jak zrobić ekstrakt z zielonej kawy? poczytaj na blogu


Kwas chlorogenowy to substancja, która w naturalnej postaci występuje również w tkankach roślin. Znaleźć ją można na przykład w suszonych śliwkach, głogu i pokrzywie. Posiada właściwości przeciwgrzybicze, antywirusowe i bakteriobójcze. Co więcej, kwas chlorogenowy jest antyoksydantem, czyli przeciwutleniaczem, który usuwa z organizmu nadmiar wolnych rodników. Tego typu substancje spowalniają zachodzące w organizmie procesy starzenia i hamują powstawanie wielu chorób określanych mianem cywilizacyjnych. Są to więc związki, których nie powinno zabraknąć w codziennej diecie. Co jednak najważniejsze dla osób odchudzających się, kwas chlorogenowy ogranicza wchłanianie cukrów z przewodu pokarmowego. Tym samym organizmowi nie pozostaje nic innego jak wykorzystanie nagromadzonych wcześniej zapasów cukru.

Choć badania Uniwersytetu z Pensylwanii to dopiero początek analizy właściwości kawy zielonej, trzeba przyznać, że ich wyniki są bardzo obiecujące. Co więcej, wskazują, że warto prowadzić dalsze testy na większych grupach osób w dłuższych przedziałach czasu. Dodatkową dobrą informacją jest fakt, że podczas badań prowadzonych na Uniwersytecie w Pensylwanii nie zaobserwowano żadnych skutków ubocznych przyjmowania przez uczestników ekstraktu z kawy świeżej – zielonej.

Kawa palona i odchudzanie.

Warto przypomnieć, że właściwości odchudzające posiada również kawa palona, choć nie są one tak spektakularne jak w przypadku zielonej kawy. Niemniej jednak nie od dziś wiadomo, że kofeina jest sprzymierzeńcem gubienia zbędnych kilogramów. Kawa świeżo wypalana poprawia perystaltykę jelit, przyspiesza metabolizm i przemianę lipidów. Co więcej, filiżanka kawy zapobiega uczuciu zmęczenia mięśni.  Okazuje się więc, że zarówno picie kawy w postaci palonej, jak i kawy surowej, zielonej, to nie tylko miły rytuał, ale również element zdrowego trybu życia. Korzystanie z kawy zielonej czy kawy świeżo palonej prosto z palarni ma dodatkowo zaletę, że pijemy kawę wysokiej jakości, często kawy speciality.

Na sam koniec trzeba jednak podkreślić, że procesu odchudzania nie można opierać jedynie na cudownych środkach. Tak jest i również w przypadku diety wzbogaconej zieloną kawą. Zielona kawa to jeden z ważniejszych elementów odchudzania, ale nie można pomijać aktywności fizycznej. 

Komentarze do wpisu (4)

11 maja 2015

Fajne zdjęcia i prosty język to plusy ale pozostaje jakiś niedosyt dlaczego droższe kawy zielone są lepsze od tańszych zielonych kaw. Fakt, że na pewno jest to zdrowsze od wszelakich tableteczek i ekstrakcików za setki złotych

11 maja 2015

Dziwnie się pytasz, Finco, bo na droższych się więcej zarabia, więc pewnie dlatego są lepsze. Smak zielonej kawy to raczej jest daleki od palonej. Ale oni tutaj maja tez dość tanie robust za 13 zł, więc warto niewielkim kosztem przetestować opcje chudnięcia :o)

12 maja 2015

Czyli zielona kawa zieloną kawą ale i tak trzeba ćwiczyć, co za życie. Biuro, dom dzieci no i teraz jeszcze jednak ćwiczenia, a wydawało się, że wystarczy zmielić kilka ziarenek i wypić filiżankę kawy. Fajnie, że ma inne aspekty zdrowotnego wpływu.

17 lipca 2015

Mam już dwa kompletne miesiące zmagania się z wagą i mogę z czystym sumieniem się wypowiedzieć. Kawa zielona odchudza, przetestowałam zwykłą zielona kawę z Peru i mieszankę Slim Mieszanka dala mi ten sam efekt po 2 tygodniach, co zwykła Peru po prawie 1 i 1/2 miesiąca, mówię o prawie 8 kg. W obu wypadkach ograniczyłam się do 3 filiżanek zielonej kawy dziennie zamiast kawy świeżo palonej. Pisze ograniczyłam się bo normalnie piję 5-6 filiżanek świeżo palonej kawy dziennie. Najważniejsza dla mnie była pewność, że nie ma w tym wszystkim jakiś chemicznych ulepszaczy bo tyle teraz jest tego świństwa w sklepach internetowych. Tutaj w obu wypadkach była czysta zielona kawa taka jak wyrosła na krzaczku tylko zmielona :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl