SZYBKA KAWKA; zamówienia złożone do 13 wypalimy i wyślemy tego samego dnia

733634761 (pn-czw; 9-16)

 sklep kawa zamówieniekontakt

kawa świeżo palona GRATIS  dostawa gratis wypalamy w dniu wysyłki

Świeża kawa

Kawa świeżo palona Extra Fresh

 

kawa świeżo palonaKawa świeżo palona Extra Fresh to wynik inspiracji historią początku sukcesu kawy. Kawę, jeśli wierzyć legendom, odkryto w Etiopii i do dzisiaj podaje się tam tylko kawę świeżo paloną. W sławnej etiopskiej ceremonii, kawę wypala się przy gościach, studzi, a następnie mieli za pomocą narzędzia, przypominającego moździerz do przypraw. Tak kawa narodziła się dla ludzi w ojczyźnie kawy Etiopii, tak ludzie pokochali kawę na całym świecie. Podobnie sytuacja przedstawiała się w staropolskich domach szlachty, kawę wypalało się 1-3 razy w tygodniu, w zapasie na 1-2 dni. Dopiero później pojawili się wielcy producenci kawy komercyjnej i konieczność wydłużenia do wielu tygodni czy miesięcy, czasu między paleniem kawy a przygotowaniem napoju. Kiedyś proces palenia kawy odbywał się blisko konsumenta, choć był znacząco trudniejszy, z racji prymitywnych metod palenia kawy. Do dziś wielkie marki kawy komercyjnej unikają, odnoszenia się do utraty jakości kawy w wyniku upływu czasu pomiędzy wypaleniem kawy a przygotowaniem z niej napoju. W reklamach celebryci epatują aromatem i smakiem, choć nie ma prostej konstatacji, że i aromat i smak są tym intensywniejsze im kawa jest świeższa. Wszystkie „telewizyjne” marki kawy, mają jedną cechę wspólną, nie informują na opakowaniach o dacie palenia kawy znajdującej się w środku.

Dlatego narodziły się na nowo rzemieślnicze palarnie kawy, przykładające wagę, zarówno do jakości ziarna zielonej kawy, jak też starające się uniknąć degradacji smaku, kawy spowodowanego upływem czasu. Szczególnie pomocne jest w tym położenie palarni kawy blisko konsumenta, co skraca proces dostawy do kilku godzin.  Bez wątpienia z pomocą  przyszedł też Internet, upraszczając kontakt i formę zamawiania kawy. Jednak wśród sklepów internetowych z kawą, bardzo często nadużywana jest fraza „kawa świeżo palona”. Często brakuje jasnych deklaracji, co do tego jaka kawa ostatecznie jest wysyłana, jaki czas dzieli wypalenie kawy od jej wysyłki. Czasami, możemy odnaleźć deklaracje dotyczące terminów, jednak nie wydają się one satysfakcjonujące, wysyłkę kawy po 28 dniach od daty palenia, trudno nazwać wysyłaniem kawy świeżo palonej. Blog SwiezoWypalana.pl Jak czas kradnie aromat i smak kawy.

Na bazie takich spostrzeżeń powstała funkcja kawy świeżo palonej Extra Fresh. Kawa świeżo palona Extra Fresh to kawa wypalana w dniu wysyłki Państwa zamówienia. Kawa świeżo palona Extra Fresh to kawa taka jak kiedyś,  jak na samym początku historii sukcesu kawy.

Każda kawa, dostępna w ofercie SwiezoWypalana.pl, może być zamówiona  jako kawa Extra Fresh. Warto spróbować kawy, którą zawsze Państwo zamawiacie również w wydaniu Extra Fresh.

Kawa świeżo palona Extra Fresh, to smak Twojej ulubionej kawy, pełen buzującej świeżości aromatu i smaku. Proszę samemu ocenić czy z upływem czasu staje się lepsza.

 

 

 

 


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl