Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Nowości
Twój Zestaw Kawy Świata 6x250g.
Twój Zestaw Kawy Świata 6x250g.
1,01 zł 1,00 zł
szt.
Twój Zestaw Kawy Świata 5x1000g.
Twój Zestaw Kawy Świata 5x1000g.
1,01 zł 1,00 zł
szt.
Kawa Zagadka -PROMOCJA
Kawa Zagadka -PROMOCJA
35,01 zł 35,00 zł
szt.
Kawa Cuba Serrano Superiore  Arabica
Kawa Cuba Serrano Superiore Arabica
22,99 zł
szt.
Kawa Indonesia Sumatra Gayo, Organic
Kawa Indonesia Sumatra Gayo, Organic
39,90 zł
szt.
Kawa Brazil Fazenda Paredão
Kawa Brazil Fazenda Paredão
37,89 zł
szt.
Kawa India  Kaapi Royal AA
Kawa India Kaapi Royal AA
24,89 zł
szt.
Kawy Świata. 3 wysyłki-Abonament
Kawy Świata. 3 wysyłki-Abonament
90,42 zł
szt.
Brazylijska kawa 0
Brazylijska kawa

Brazylia jest największym producentem kawy na świecie i zarazem krajem, który produkuje kawę w bardzo zróżnicowany sposób. W Brazylii na plantacjach kawy bywa że stosuje się jednocześnie kilka rodzajów obróbki kawy, eksperymentując z różnymi rozwiązaniami. Brazylia oferuje kawy na każdą kieszeń. Jako producent kawy słynie z kaw masowych, ale co raz częściej jest wstanie także zaprezentować kawy absolutnie najwyższej jakości. Kawa brazylijska to najczęstsza kawa bazowa we włoskich mieszankach espresso.

Kawa w Brazylii  jest uprawiana na niskich wysokościach, od 600 m. n.p.m.. do maksymalnie 1200 m n.p.m. Wysokość położenia plantacji, zdecydowanie odróżnia kawę brazylijską od kaw z Ameryki Centralnej, gdzie często plantacje mają położenie  powyżej 1 500 m. n.p.m. To ważna informacja ponieważ oznacza niską kwasowość kawy albo inaczej uzasadnia legendarną łagodność kaw brazylijskich.

Brazylia Santos to potężny obszar upraw kawy w rejonie miasta Santos. Jest to również obszar najbardziej tradycyjnych metod uprawy kawy. Można powiedzieć, że jest to matecznik kaw masowych, ekonomicznych o przyzwoitej jakości. Kawa z rejonu miasta Santos, a w zasadzanie bardziej portu, z  którego brazylijska kawa wypływa na cały świat, to zwykle kawa poddawana procesowi obróbki na sucho. To dzięki tej metodzie w filiżance czujemy tak dużo słodyczy. Najlepsze kawy z rejonu Santos nazywane są Santos 2 i zwykle pochodzą z różnych odmian krzaku kawowca Bourbon. W sklepach specjalistycznych używa się określenia Brazylia Bourbon Santos lub Brazylia Santos Premium.

Rząd Brazylii, zdecentralizował handel kawą i dopuścił możliwości sprzedaży zielonej kawy z Brazylii nie tylko przez instytucje centralne. Obecnie kawę mogą eksportować również pojedyncze plantacje. Na rynku możemy spotkać  kawę z poszczególnych fazend czyli plantacji. Kawa z takich fazend jak  Ipanema, Monte Alegre i Daterra, zaczęła żyć swoim życiem i zarazem stanowić pewną sub markę rozsławiającą jakościowe kawy brazylijskie. Za tym przykładem poszły tez mniejsze gospodarstwa Lagoa, Lambari, Fortaleza czy wiele innych.

W efekcie decentralizacji handlu zieloną kawą, pojawiła się dość szeroka ofert kaw brazylijskich w Europie, począwszy od kaw przetwarzanych metodami naturalnymi do kaw przetwarzanych metodą na mokro, znacznie lżejszych w smaku. Przy najpopularniejszej metodzie obróbki na sucho, ziarno kawy znajdujące się wewnątrz owocu kawowca jest praktycznie do końca przetwarzania zakładnikiem ogólnego stanu wiśni kawy. Przy tej metodzie przetwarzania jest wiele zagrożeń, które mogą skutkować uszkodzeniem profilu smakowego kawy - niesatysfakcjonującego smaku. Jeżeli wiśnia kawy, zanim wyschnie zacznie gnić, wówczas ziarno będzie trącało zgnilizną.

Obecnie kawa w Brazylii jest uprawiana w 13 z 26 stanów, skoncentrowana w 3 najważniejszych regionach upraw; Północnym, Wschodnim i Południowym Mogiana, Sul de Minas i Cerrado. Większość plantacji ma mniej niż 10 hektarów i w 85 % z nich uprawia się kawę typu arabica, zaledwie 15% to kawa typu robusta. Kawa z regionu Mogiano słynie ze swoje słodkości i łagodności. Sul de Minas to serce produkcji brazylijskiej kawy, w którym są zlokalizowane dwie największe plantacje brazylijskiej kawy Ipanema i Monte Alegre. Cerrado to wysoko położony, jak na brazylijskie warunki pół pustynny obszar otaczający miasto Patrocínio, w połowie drogi pomiędzy Sao Paulo a Brasilia. Jest to region o najkrótszej historii upraw kawy ale zarazem o najbardziej obiecującym mikroklimacie do upraw kawy. Wysoko położone równiny, stałe i równomierne nasłonecznienie, z niewielką ilością opadów, jest idealne do suszenia na słońcu owoców kawowca. Jednym z mniejszych regionów upraw kawy w Brazylii jest region Minas Grerais zlokalizowany w południowo-wschodniej części kraju. Słynie z wysokiej jakości kaw o posmaku słodkich orzechów i czekolady. 

 

 

 

 

 

 

 Brazylijskie kawy na SwiezoWypalana.pl

 

Komentarze do wpisu (0)

Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl