Kawa Koffeehause Cafe el Sol Arabica & Robusta

Dostępność: dostępna
Przewidywany termin wysyłki: 3 dni robocze
Cena: 29,99 zł 29.99
Cena za 1 kilogram: 114,29 zł
quantity szt.
dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Opis kawy

Cafe El Sol to z języka hiszpańskiego kawa słońca. Kompozycje kawowe uzyskują swój charakter w wyniku selekcji określonych ziaren i odmian kawy, ważnym elementem takiej selekcji jest gatunek kawowca. Czy jest to arabika (Coffea arabica) czy robusta (Coffea robusta ). Kolejnym elementem składowym selekcji jest kontynent, z którego pochodzą, kraj a nawet region. Ponieważ kawa podobnie jak wino jest produktem rolniczym zmienia się w wyniku zmian pogodowych; okresowych suszy czy powodzi. Duża ilość zmiennych powoduje, że kluczowym czynnikiem w trakcji przygotowania kompozycji kawowych jest kunszt pracownika projektującego określone mieszanki.

Arabika jest odmianą najbardziej popularną, zajmującą około 70% światowych plantacji upraw kawy w smaku delikatna, z nutkami kwaskowymi, a czasem także słodkimi. Robusta jest gatunkiem mającym mniejsze wymagania klimatyczne, bardziej odporna na szkodniki, łatwiejsza w uprawie, ale mniej cenioniona. Jest swojego rodzaju zamiennikiem dla krajów, regionów, gdzie zbory arabiki nie byłby na zadowalającym poziomie. Robusta zwana też kawą kongijską jest często droższą niż niektóre odmiany arabiki. Zasadniczo jest wymagany jej udział w mieszankach espresso, gdzie odpowiada za powstawanie i utrzymanie się pianki. Na południu Europy, uznaje się za optymalne proporcje dobrej kompozycji kawowej dla espresso 8:2 na korzyść arabiki.

Powyższe proporcje przyjęliśmy przy tworzeniu naszej kompozycji. Dzięki uważnej selekcji odmian arabiki z takich regionów jak Kenia. Meksyk czy Hawaje – otrzymaliśmy mieszankę ziaren nasyconych słońcem i witalnością południa. Głębia smaku i miodowy akcent Brazylii zmieszany z nutą czekolady Peru. Zapraszamy do wycieczki po krainie smakowych ekscytacji Cafe El Sol. Serdecznie polecamy.

 

W skrócie o kawie 

  • Blend 
  • Kraje: Kenia, Meksyk, Hawaje
  • Proporcje: 80% Arabika i 20% Robusta
  • Kawa najlepsza na: Kawa stworzona na późne popołudnie
  • Nuty smakowe: miód i czekolada

Sposób przygotowania kawy:

Kawa ziarnista idealnie nadaje się do ekspresów ciśnieniowych. Przed przygotowaniem kawę należy zmielić. Mocna kawa; wsypujemy  8 małych łyżeczek (ok.9 g.) mielonej kawy na kubek 180 ml. Zwykła kawa to 6 małych  łyżeczek (ok. 7g.) mielonej kawy na kubek 180 ml. Zalewamy gorącą wodą. Kawę parzymy 4 minuty. Kawę ziarnistą najlepiej mielić tuż przed parzeniem. Kawę (ziarnistą,mieloną) należy przechowywać w szczelnym pojemniku. Kawa świeżo palona to kawa od 1 do 14 dni od daty palenia. Sprawdzaj datę palenia na opakowaniu.

Jakość, świeżość i cena bez pośredników.

W odróżnieniu od wielu sklepów z kawami jesteśmy palarnią kawy, która sprzedaje kawę w Internecie. Dajemy Państwu  gwarancję, że w przesyłce od nas będzie  świeżo palona kawa, wypalimy ją dopiero po Państwa zamówieniu. Razem z niesamowitymi kawami dostarczamy więc świeżość , której nigdy nie zapewni żaden pośrednik. Każda kawa przechodzi wieloetapowa selekcję, zanim pojawi się w naszej ofercie. Wiemy wszystko o każdej z oferowanych kaw od zielonego ziarenka aż do samej filiżanki, to nasza pasja i zawód. Z każdej paczki naszej kawy jesteśmy dumni i  podpisujemy ją  swoim nazwiskiem oraz datą palenia. Łączymy funkcję palarni i sklepu internetowego, a marketingiem zajmują się zadowolenie klienci. Najlepsza kawa  nie musi być droga. 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

24 listopada 2015

Niezła mieszanka kaw. Dobra kawa bo smak zrównoważony. Dobrze połączone, dobrane kawy. Kawa swiezopalona. Palarnia widać się stara i wypala na bieżąco pod zamówienia a ich sklep z kawa bardzo szybko robi wysyłki. Dwa dni po namówieniu, świeża kawa była już u mnie. Pachnie zniewalająco. Jak na tak dobra kawę to dość niska cena. Kawa ziarnista do ekspresu idealna. Rodzina przychodzi do nas już głównie "na kawę"...

do góry
Pokaż pełną wersję strony