+48 733 634 761(pn-pt; 9-16)  sklep kawa zamówienie kawa@swiezowypalana.pl kawa świeżo palona GRATIS OD 99 ZŁ  dostawa gratis w 24h od wypalenia

Sklep Kawa Indie - Archiwum

W skrócie o kawie 

  • Kontynent: Azja
  • Kraj: Indie
  • Region: Karnataka
  • Plantacje: Rejonu Chikmagalur
  • Położenie plantacji: 750-1000 m n.p.m.
  • Odmiana botaniczna: SL 274
  • Obróbka ziarna: Mokra
  • Nuty smakowe: pikantna czekolada, orzechy. ziemista
  • Kwasowość: wysoka
 

Świeżo palona India Chikmagalur Parchment AB Robusta

Indie to chyba jedyny kraj gdzie zdecydowana większość plantacji znajduje się pomiędzy drzewami w lasach. Uprawa kawy w cieniu skutkuje niewielkim wpływem plantacji na cały ekosystem. Drzewa zapobiegają erozji gleby na plantacji, wzbogacając ją w składniki odżywcze i chronią przed wahaniami temperatur. Drzewa mają również pozytywny wpływ na różnorodność flory i fauny. Warto dodać, że plantatorzy indyjscy przeplatają sadzonki krzewów kawowca z krzakami kardamonu, pieprzu, wanilii czy drzew owocowych – taka praktyka subtelnie wzbogaca nuty smakowe kaw pochodzących z Indii.

W Indiach kawę uprawia się od ponad 400 lat kiedy to Bababudan przywiózł z dalekiego Jemenu pierwsze 7 nasion kawy. Trzeba dodać, że kawa Babudana, została zasadzona właśnie w stanie Karntaka. Karnataka to stan leżący na południu Indii, który wcześniej przed rokiem 1973 nazywany był Mysore. Sama nazwa w tłumaczeniu na język polski oznacza kraj czarnej ziemi, a zaczerpnięta została od niezwykle bogatych w minerały ziem wyżyny Dekanu. Karnataka, słynie w Indiach nie tylko z wysokiej jakości robusty ale także z największego skupiska kopalni złota. Dobrej kawie zwykle towarzyszą złoto lub diamenty. Całe Indie słyną z wysokiej jakości robusty, Karnataka a właściwie rejon Chikmagalur skąd jest nasza Robusta Parchment AB, to prawdziwy matecznik najlepszej robusty nawet w skali Indii. Warto dodać, że plantacje są zlokalizowane w bezpośredniej bliskości Bhadra Wildlife Sanctuary, czyli sławnego rezerwatu tygrysów. Oferujemy Państwu kawę z odmiany krzaka SL-274. Wisienki kawy zostały poddane obróbce na mokro, co jest uznawane za bardziej szlachetną metodę obróbki bo skutkującą zdecydowaniem lepszym doczyszczeniem ziaren niż w Robustach typu Cherry. Kawa pochodzi z plantacji położonych na wysokości 750m do 1000m n.p.m.

Parchment AB washed  to jedna z najlepszych na świecie odmian Robusty. Wyróżnia się  pełnym gęstym smakiem. Typowa ziemistość która cechuje wszystkie robusty jest wyjątkowo wytłumiona. Znajomy Hindus określił Robustę Parchment AB jako kawę  przypominającą mu smak budyniu czekoladowego. Zgadzamy się z nutami czekoladowymi, ale to nie jest zwykła czekolada tylko czekolada pikantna. Wyczuwalny jest również posmak orzechów zwłaszcza przy wypaleniu na ciemno. Kawa charakteryzuje się dużą ilością creme, gęstą do tego stopnia, że kostka cukru wrzucona do filiżanki kawy zrobionej z świeżo palonej robusty bardzo powoli się zanurza. Robusta zawiera dwa razy więcej kofeiny, doskonale nadaje się do mieszanek kawy dedykowanych do espresso. Polecamy ją w wersji wypalanej na ciemno. Świetna na szybką poranną kawę, która ma za zadanie szybko postawić nas na nogi.

Świeżo palona kawa z Indii na SwiezoWypalana.pl

 

 

 

POWRÓT DO SKLEP KAWA ARCHIWUM


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl