733634761 (pn-czw; 9-16)

 sklep kawa zamówieniekontakt

kawa świeżo palona GRATIS od 99 zł  dostawa gratis wypalamy w dniu wysyłki

PROMOCJA Brazylia Arabica 100% - 24,99 złotych Przy zakupach od 120 zł.

Sklep Kawa Kolumbia - Archiwum

Kontynent: Ameryka Południowa

Kraj: Kolumbia

Region: Nariño

Plantacja: El Bosque

Położenie plantacji: 2300 m n.p.m.

Odmiana botaniczna: Caturra

Obróbka ziarna: Myta

Nuty smakowe: ziołowe dopełnione orzechem, banany, brzoskwinie i mandarynki

Rok zbiorów:2014

Kwasowość: soczysta kwasowość

kawa świeżo palona

Kawa świeżo palona Colombia Nariño, El Bosque, Arabica

Nikt do końca nie wie kiedy kawa pojawiła się w Kolumbii. Niektórzy uważają, że przywieźli ja księża Jezuici w XVII wieku. Jednak pierwszy transport kawy wypłyną z Kolumbii dopiero w 1835 roku. Już od 1860 roku kawa stała się dla mieszkańców Kolumbii kluczowym artykułem eksportowym.

Antonio Nariño to prekursor kolumbijskiej niepodległości, stąd nazwa tego regionu. Kawa kolumbijska ma zasłużoną  reputację jednej z najlepszych kaw na świecie. Sercem upraw kolumbijskiej kawy jest  południowo –wschodni  kraniec Kolumbii zwany  właśnie  Nariño. Tutaj przy granicy z Ekwadorem, gdzie zaczynają się  Andy, biegnące aż do Chile i Argentyny,  jak w soczewce skupiają  się  w ziarnach kawy wszystkie zalety kawy kolumbijskiej. Unikalne cechy regionu stwarzają naprawdę niesamowita  kompozycję smaków kawy  z Nariño. Położenie blisko równika powoduje równomierna ilość godzin światła przez cały rok, dzikie  wybrzeże Pacyfiku, bliskie dorzecza Amazonki.  Prawie 180 cm 3 wody na cm2 powierzchni, wulkaniczna żyzna gleba i chłodne noce – czy może kawa chcieć  więcej ?

Plantacja El Bosque, której właścicielem jest pastor Gomez Gomez  zlokalizowana jest na wysokości ponad 2300 m n.p.m. w pełni zasługuje na miano kawy wysokogórskiej. Uprawiana odmiana to Caturra. Zbiory kawy przeprowadza się w okresie od marca do czerwca. Plantacja jak wszystkie w tym regionie jest zaledwie kilku hektarowa. Wisienki kawy zbierane są ręcznie, następnie myte. Po myciu kawa jest poddawana  procesowi fermentacji, przemywana ponownie i suszona.

Smak kawy jest złożony i elegancki, wypełniony soczysta kwasowością. Body kremowe zrównoważone. Wyczuwalne ziołowe nuty dopełnione orzechowym posmakiem. Można wyczuć posmak bananów, brzoskwini i mandarynek. Perfekcyjna kawa na popołudnie.

Kawa świeżo palona z Kolumbii w sklepie SwiezoWypalana.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl