733634761 (pn-czw; 9-16)

 sklep kawa zamówieniekontakt

kawa świeżo palona GRATIS od 99 zł  dostawa gratis wypalamy w dniu wysyłki

PROMOCJA Brazylia Arabica 100% - 24,99 złotych Przy zakupach od 120 zł.

Sklep Kawa Salwador - Archiwum

Kontynent: Ameryka Środkowa

Kraj: Salwador

Region: Cordillera El Balsamo

Plantacja: Santa Adelaida

Położenie plantacji: 900-1275 m n.p.m.

Odmiana botaniczna: Red Bourbon

Obróbka ziarna: Fully Washed

Nuty smakowe: winogrona, mandarynki, czekolada migdały

Rok zbiorów: 2016

Kwasowość: wytłumiona

kawa świeżo palona Salwador

Kawa El Salvador Red Bourbon, Santa Adelaida, Arabica

Po niewątpliwym sukcesie kawy brazylijskiej Yellow Burbon, mamy przyjemność przedstawić Państwu, kolejną kawę typu arabica, odmiana Bourbon, tym razem Red Bourbon. Nasza kawa pochodzi z jednej z najznamienitszych, wielokrotnie nagradzanej plantacji Santa Adelaida. Skrót SHB ( Strictly Hard Beans), oznacza, że jest to kawa z plantacji położonych wysoko w górach. Skrót EP ( European Preparation ) oznacza specjalną dodatkową selekcję na rynek europejski. To prawdziwa przyjemność rozkoszować się kawą o tak idealnym balansie i bogatym smaku.

Santa Adelaida to plantacja i spółdzielnia posiadająca Certyfikat Farmy Organicznej. Założona została w 1980 roku. W skład spółdzielni wchodzi 122 drobnych rolników. Całość upraw to 860 hektarów ziemi w tym blisko 650 hektarów jest przeznaczone pod uprawy kawy. Celem działania spółdzielni jest zapewnienie rolnikom z jednej strony stabilizacji zbytu, z drugiej strony zapewnienie odbiorcom wysokiej jakości kawy. Kawa uprawiana i sprzedawana przez plantację Santa Adelaida jest poddana rygorystycznym kontrolom jakości kawy speciality. Spółdzielnia posiada 3 własne stacje przetwarzania zebranych wisienek kawy w ziarno kawy zielonej. Stacje przetwórcze zapewniają spółdzielni pełną kontrolę jakościową nad produkowana kawą.

Plantacja Santa Adelaida  położona jest w sercu Cordillera del Balsamo w Comasqua, departament La Libertad,  Salwador. 30 km na południe od stolicy San Salvador. Na plantacji uprawiana jest odmiana arabiki Red Bourbon. Wiśnie kawowca zbierane są z krzaków ręcznie. Obszar plantacji porastają rozległe drzewa owocowe. Dzięki drzewom, rośliny kawowca mają doskonałą ochronę przed prażącym słońcem. Plantacja jest położona w terenie górzystym na wysokościach od 900 do 1 275 metrów n.p.m.

Kawa jest przetwarzana metodą fully washed

Ziarno Red Bourbon z Santa Adelaida to pełne body z wyczuwalnymi na pierwszym miejscu nutami winogron i mandarynki. Dają się wczuć nuty kakao, migdałów i marcepanu. Aromat to intrygujący czerwony pieprzu. Kawa charakteryzuje się czystym wyrazistym smakiem z wytłumioną kwasowością.

 

Świeżo palona kawa z Salwadoru na SwiezoWypalana.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl