Kawa Brazil Red Diamond, Speciality

Dostępność: dużo
Przewidywany termin wysyłki do: 3 dni roboczych
Cena: 29,99 zł 29.99
Cena za 1 kilogram od: 101,97 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

O kawie

Kawa Brazylia Red Diamond, Minas Gerais, Cerrado Mineiro, Fazendas Aeroporto & Sapé Lugar Boa Vista Arabica

Opis kawy

Minas Gerais to brazylijski stan odpowiadający za największą część upraw kawy w Brazylii. Z racji swojej wielkości  jest jednak dość zróżnicowany, można w nim znaleźć zakątki specjalizujące się w uprawie typowej kawy masowej, jak i regiony takie jak Cerrado Mineiro. Cerrado Mineiro to niezwykły region produkcji kawy. Jako pierwszy w Brazylii otrzymał status chronionej nazwy geograficznej pochodzenia, podobnie jak nasz oscypek czy francuski szampan. Żeby kawa otrzymała znak Cerrado Mineiro, poza tym że plantacja musi się znajdować na terenie regionu, to należy również spełniać szereg  innych wymogów takich jak: punktacja 80+, bazując na metodologii SCAA, minimalna wysokość położenie plantacji to 800 m. n.p.m., uprawiany kawa musi pochodzić z odmian zarejestrowanych w Zrzeszenie, kawa po zbiorach może być przechowywana tylko w magazynach akredytowanych przez Zrzeszenie.

 

Obostrzenia maja na celu zagwarantowanie kawy konsumentom o  najwyższej i stabilnej jakości.

Plantacje z których pochodzi kawa to Aeroporto & Sapé Lugar Boa Vista prowadzone są  przez Miguel Carlos da Silva & Antonio Fenato. Farmy położone są na wysokości odpowiednio 920 i  977 metrów n.p.m. w pobliżu miasta Varajo de Minas. Plantacja obsadzona jest dwoma odmianami kawowca Catuai i Yellow Catuai. Po ręcznych zbiorach wisienek kawy, owoce należy posortować a ziarna muszą być oddzielone od owoców, następnie ziarna należy wysuszyć. Kolejność w której zostanie to wykonane ma olbrzymie znaczenie dla całego smaku kawy. Na farmach najlepsze wyniki w cuppingach odnosiły kawy obrabiane metodą naturalną (naturals) i taką właśnie kawę zdecydowaliśmy się sprowadzić dla Państwa. Proces naturalny polega na suszeniu wisienek kawy, zaraz po zbiorach, w całości na słońcu, następnie delikatna skorupka owocu jest oddzielana mechanicznie od ziarna zielonej kawy poprzez pocieranie. Metoda wzmacnia w smaku kawy przede wszystkim cenioną słodycz jaki pełny okrągły smak.

Kawa Brazil Red Diamond z plantacji Aeroporto & Sapé Lugar Boa Vista, jest zaskakująca niczym namiętność, spotkanie z nią zaczyna się od ujmujących nut letnich truskawek,  pikantnych malin z lekką cytrusową kwasowością. Wszystko otoczone zrównoważonym body o mocnej kremowo-śmietankowej konsystencji body z pikantnym wykończeniem. Cechuje się wyjątkowo długim finiszem.

 

W skrócie o kawie 

 • Kontynent: Ameryka Południowa
 • Kraj: Brazylia
 • Region: Minas Gerais/Cerrado Mineiro
 • Plantacja: Aeroporto & Sapé Lugar Boa Vista
 • Położenie plantacji: 922-977 m n.p.m.
 • Plantacje prowadzą: Miguel Carlos da Silva & Antonio Fenato
 • Odmiana botaniczna: Catuai i Yellow Catuai
 • Obróbka ziarna: Naturals
 • Nuty smakowe: truskawki, pikantne maliny, cytrusowa kwasowość 
 • Rok zbiorów: 2017/2018
 • Kwasowość: jasna
 • SCAA Cup score: 84 pkt. (0-100)
 

Więcej informacji na temat plantacji z której pochodzi kawa, możecie Państwo znaleźć na stronach Zrzeszenia Producentów Kawy z Cerrado Mineiro tutaj

Sposób przygotowania kawy:

Kawa ziarnista idealnie nadaje się do ekspresów ciśnieniowych. Przed przygotowaniem kawę należy zmielić. Mocna kawa; wsypujemy  8 małych łyżeczek (ok.9 g.) mielonej kawy na kubek 180 ml. Zwykła kawa to 6 małych  łyżeczek (ok. 7g.) mielonej kawy na kubek 180 ml. Zalewamy gorącą wodą. Kawę parzymy 4 minuty. Kawę ziarnistą najlepiej mielić tuż przed parzeniem. Kawę (ziarnistą,mieloną) należy przechowywać w szczelnym pojemniku. Kawa świeżo palona to kawa od 1 do 14 dni od daty palenia. Sprawdzaj datę palenia na opakowaniu. 

Jakość, świeżość i cena bez pośredników.

W odróżnieniu od wielu sklepów z kawami jesteśmy palarnią kawy, która sprzedaje kawę w Internecie. Dajemy Państwu  gwarancję, że w przesyłce od nas będzie  świeżo palona kawa, wypalimy ją dopiero po Państwa zamówieniu. Razem z niesamowitymi kawami dostarczamy więc świeżość , której nigdy nie zapewni żaden pośrednik. Każda kawa przechodzi wieloetapowa selekcję, zanim pojawi się w naszej ofercie. Wiemy wszystko o każdej z oferowanych kaw od zielonego ziarenka aż do samej filiżanki, to nasza pasja i zawód. Z każdej paczki naszej kawy jesteśmy dumni i  podpisujemy ją  swoim nazwiskiem oraz datą palenia. Łączymy funkcję palarni i sklepu internetowego, a marketingiem zajmują się zadowolenie klienci. Najlepsza kawa  nie musi być droga. 

Podobne kawy

Opinie o kawie (1)

28 października 2018

Zakupiłem tę kawę ze względu, że jej skład stanowi odmiana botaniczna Catui i Yellow Catui. Wątpliwości budzi już sam wypał. W zamówieniu prosiłem o jasny, otrzymałem kawę wypaloną bardzo nierównomiernie. obok ziaren wypalonych jasno są też ziarna podchodzące pod palenie wiedeńskie. Same ziarna mają też różną wielkość, zdarzyło się też kilka uszkodzonych. Kawę zaparzałem w dripie Hario V 60 i aeropresie.Generalnie można ją uznać za klasyczną Brazylie, dobrze zbalansowaną, bez kwasowości. Pojawiają się delikatnie zaznaczone nuty owocowe, ale generalnie to kawa ta jest rozczarowaniem. Nie wiem skąd się wzięła taka wysoka punktacja, bo jak na kawę speciality to słabo.

 • PALENIE

  JASNE

  Zachowuje dużo unikatowych smaków kawy, wynikających z miejsca pochodzenia. Kawa ma więcej kwasowości, nut cytrusowych, najwięcej kofeiny. Poziom wypalenia kawy najczęściej wybierany przy parzeniu metodami alternatywnymi. Zwykle jasny cynamonowy kolor. Brak olejków na zewnątrz ziarna kawy.

 • PALENIE

  ŚREDNIE

  Zachowuje część smaków miejsca pochodzenia kawy. Palenie średnie wyrównuje kwasowość kawy i body ( ciężkość smaku). Średnia zawartość kofeiny. Palenie najczęściej wybierane do parzenia kawy w ekspresach. Zwykle najlepszy wybór na pierwszy kontakt z kawą. Brak olejków na zewnątrz ziarna

 • PALENIE

  CIEMNE

  Kolor ziaren kawy przypomina kolor ciemnej czekolady. Zwykle dominuje smak kakao, goryczka i orzechy. Minimalna kwasowość. W niewielkim stopniu wyczuwalne są unikatowe smaki kawy nadawane przez miejsce pochodzenia ziarna. Najmniej kofeiny z wszystkich paleń. Ziarna mogą być pokryte naturalnymi olejkami - połyskliwe. 

Wybierz Twój zestaw Kawy

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl