SZYBKA KAWKA; zamówienia złożone do 13 wypalimy i wyślemy tego samego dnia

733634761 (pn-czw; 9-16)

 sklep kawa zamówieniekontakt

kawa świeżo palona GRATIS  dostawa gratis wypalamy w dniu wysyłki

 Opinie SwiezoWypalana.pl
 


  promocja kawy


wysyłka kawy


 kawa świeżo palona


 

kawy indonezji

Kawy Indonezji

Na świecie najpopularniejsze są dwie odmiany kawy; kawa robusta i kawa arabica. Różnica pomiędzy dwoma typami kawy sprowadza się do różnicy w smaku i zawartości kofeiny. Ziarna kawy arabica mają łagodniejszy smak i zwykle są droższe od kawy typu robusta. Arabica jednak zawiera blisko 50% mniej kofeiny niż kawa robusta. Zawartość kofeiny w kawie bywa dość często czynnikiem o decydującym o wyborze tej czy innej kawy.

Regiony podzwrotnikowe i równikowe, zapewniają bardzo dobre warunki dla uprawy kawy, dlatego kraje będące głównymi producentami kawy na świecie, to kraje położone w Ameryce Południowej, Afryce i Azji.

Indonezja jest jednym z największych producentów kawy na świecie. Uprawia się tu zarówno kawę typu robusta jak też kawę arabica. Jedną z najsławniejszych kaw z Indonezji jest bez wątpienia kawa Kopi Luwak i jej dzika odmiana; Wild Kopi Luwak.

Kawę do Indonezji sprowadzili Holendrzy, którzy pierwsze kawowe drzewka posadzili dookoła twierdzy  Batavia. Kawa doskonale przyjęła się w tym, wyspiarskim państwie i dość szybko pojawiły się nowe plantacje w regionach Bogor i Sukabumi na zachodniej Javie oraz na wyspach Sumatra i Sulawesi. Plantacje kawy w Indonezji to głównie malutkie rodzinne gospodarstwa rolne o powierzchni  1-2 hektarów.

Regiony uprawy kawy W indonezji

Z indonezyjskich plantacji pochodzi znana na całym świecie kawa speciality. Najbardziej popularną jest kawa kopi luwak – Wild Kopii Luwak, kawa Indonesia Mandheling, Toraja czy  z okolic jeziora Laut Tawar na dalekim północnym zachodzie Sumatry - Aceh. Najpopularniejsza kawa z Indonezji Wild Kopi Luwak to jedna z najdroższych kaw świata. Jagody kawy Wild Kopi Luwak, przechodzą przez układ trawienny cywet ( zwierzę przypominające kota ), dzięki temu że kawa pochodzi od cywet, żyjących na wolności ( Wild ), mogą one wybierać najlepsze jagody kawowca a układ trawienny cywet, powoduje, że kawa ma wyjątkowo łagodny smak. Pracochłonny  proces produkcyjny kawy Wild Kopi Luwak, powoduje wysoka cenę wspomnianej kawy. Poniżej znajda Państwo ofertę Kaw z Indonezji dostępną w sklepie z kawą świeżo paloną SwiezoWypalana.pl

Kawy Indonezji

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl