+48 733 634 761(pn-pt; 9-16)  sklep kawa zamówienie kawa@swiezowypalana.pl kawa świeżo palona GRATIS od 99 zł  dostawa gratis wypalamy w dniu wysyłki

 Opinie SwiezoWypalana.pl
 


  promocja kawy


wysyłka kawy


 kawa świeżo palona


 

Newsletter
Jeśli kochasz kawę, pokochasz też nas! Brazylijska, Kolumbijska, czy z Etiopii. Orzechowa, czy kwiatowa? Mocna czy słabsza? Mamy je wszystkie! Zapisz się.
Submit
Spróbuj kawy świeżo palonej
Kawa Świeżo Palona Próbka 75 g.
Kawa Świeżo Palona Próbka 75 g.
14,83 zł
szt.

kawy indonezji

Kawy Indonezji

Na świecie najpopularniejsze są dwie odmiany kawy; kawa robusta i kawa arabica. Różnica pomiędzy dwoma typami kawy sprowadza się do różnicy w smaku i zawartości kofeiny. Ziarna kawy arabica mają łagodniejszy smak i zwykle są droższe od kawy typu robusta. Arabica jednak zawiera blisko 50% mniej kofeiny niż kawa robusta. Zawartość kofeiny w kawie bywa dość często czynnikiem o decydującym o wyborze tej czy innej kawy.

Regiony podzwrotnikowe i równikowe, zapewniają bardzo dobre warunki dla uprawy kawy, dlatego kraje będące głównymi producentami kawy na świecie, to kraje położone w Ameryce Południowej, Afryce i Azji.

Indonezja jest jednym z największych producentów kawy na świecie. Uprawia się tu zarówno kawę typu robusta jak też kawę arabica. Jedną z najsławniejszych kaw z Indonezji jest bez wątpienia kawa Kopi Luwak i jej dzika odmiana; Wild Kopi Luwak.

Kawę do Indonezji sprowadzili Holendrzy, którzy pierwsze kawowe drzewka posadzili dookoła twierdzy  Batavia. Kawa doskonale przyjęła się w tym, wyspiarskim państwie i dość szybko pojawiły się nowe plantacje w regionach Bogor i Sukabumi na zachodniej Javie oraz na wyspach Sumatra i Sulawesi. Plantacje kawy w Indonezji to głównie malutkie rodzinne gospodarstwa rolne o powierzchni  1-2 hektarów.

Regiony uprawy kawy W indonezji

Z indonezyjskich plantacji pochodzi znana na całym świecie kawa speciality. Najbardziej popularną jest kawa kopi luwak – Wild Kopii Luwak, kawa Indonesia Mandheling, Toraja czy  z okolic jeziora Laut Tawar na dalekim północnym zachodzie Sumatry - Aceh. Najpopularniejsza kawa z Indonezji Wild Kopi Luwak to jedna z najdroższych kaw świata. Jagody kawy Wild Kopi Luwak, przechodzą przez układ trawienny cywet ( zwierzę przypominające kota ), dzięki temu że kawa pochodzi od cywet, żyjących na wolności ( Wild ), mogą one wybierać najlepsze jagody kawowca a układ trawienny cywet, powoduje, że kawa ma wyjątkowo łagodny smak. Pracochłonny  proces produkcyjny kawy Wild Kopi Luwak, powoduje wysoka cenę wspomnianej kawy. Poniżej znajda Państwo ofertę Kaw z Indonezji dostępną w sklepie z kawą świeżo paloną SwiezoWypalana.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl