Gwarancja dostawy przed świętami jeszcze przez:

Kawa Costa Rica Tarrazú, Speciality

Dostępność: dużo
Przewidywany termin wysyłki do: 3 dni roboczych
Cena: 22,50 zł 22.50
Cena za 1 kilogram od: 76,50 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

O kawie

Kawa z Kostaryki, Tarrazú, Arabica

Opis kawy

W Kostaryce  jest wiele wspaniałych  rzeczy w których można się zakochać. Serdeczni ludzie, czyste plaże, wspaniałe górskie krajobrazy. Pogoda przez cały rok wyjątkowo ciepła. Jednak najbardziej lubimy Kostarykę za jej kawę, wspaniała wysokogórska kawę. Kostaryka, w świecie kawy jest szczególnie ceniona, ze względu na swój niesamowity klimat; wulkaniczną glebę.

Kawa z Kostarykańskiego Tarrazu nazywana jest „klasycznie kompletną”- słodki aromat, pełne body, , przyjemna kwasowość, delikatny posmak czystej czekolady i orzechów. Tarrazu położony jest w wysokich górach nad brzegiem południowego Pacyfiku, na południe od stolicy Kostaryki  i uznawany jest za region górski o największym obsadzeniu drzewek kawowca na świecie.

Kawa z Kostaryki, którą mamy przyjemność Państwu zaprezentować pochodzi z farm położonych w sub regionie San Marcos i Leon Cortes. Farmy kawy prowadzone są przez dwie wielopokoleniowe rodziny na wysokich wulkanicznych zboczach gór Heredi i Barva. Obszar jest częścią słynnego regionu Central Valley na Kostaryce. Plantacje obsadzone są głównie odmianami  Caturra i Typica. Rodziny uprawiają swoje krzaki na dużych wysokościach  od 1 400 m do 1 700 m n.p.m., stąd w nazwie kawy znajduje się skrót SHB (Strictly Hard Beans). Dzięki trudnym warunkom, kawa dojrzewa wolniej a ziarna zyskują przez to bogaty wyraźny smak. W tak trudnych wysoko górskich warunkach, praktycznie nie jest możliwa do zastosowania żadna z mechanicznych bądź pół mechanicznych metod zbiorów kawy. Kawę zbiera się więc ręcznie i przy pomocy zwierząt znosi się do młynów. Po zebraniu całości plonów, kawa poddawana jest dalszej obróbce. Wierzchnia część owoców po zbiorach oddzielana jest od ziarna poprzez zastosowanie metody mycia (washed). Proces jest przeprowadzony w młynie znajdującym się na zboczach Barva. Ziarno po myciu, suszone jest na słońcu. Następnie po dodatkowym czyszczeniu i selekcji owoców kawowca, kawa pakowana jest w worki i eksportowana.

W kawie wyczuwalny jest bogaty pełen niuansów zestaw nut smakowych. Można wyodrębnić delikatną wanilię, morele, mandarynki  i pomarańcze. Kawa charakteryzuje się przyjemnym poziomem kwasowości, dopełniona intrygującym aromatem. Finisz z delikatnymi nutami czekolady i orzechów.

 

 

W skrócie o kawie 

 • Kontynent: Ameryka Środkowa
 • Kraj: Kostaryka
 • Region: Tarrazú; San Marcos i Leon Cortes
 • Plantacja: Cooperativa Coopetarrazú 
 • Położenie plantacji: 1400 - 1 700 m n.p.m.
 • Odmiana botaniczna: Caturra i Typica
 • Obróbka ziarna: Washed
 • Nuty smakowe: wanilia, morele, mandarynki, pomarańcze
 • Rok zbiorów: 2017/2018
 • Kwasowość: przyjemna
 • SCAA Cup score: 84 pkt. (0-100)
   

 

 

Podobne kawy

Opinie o kawie (1)

18 października 2018

Robiona w aeropressie i dripie - słodka z lekką nutą kwasowości. Czuć owoce w szczególności kwaśne pomarańcze. Szczerze polecam :)

 • PALENIE

  JASNE

  Zachowuje dużo unikatowych smaków kawy, wynikających z miejsca pochodzenia. Kawa ma więcej kwasowości, nut cytrusowych, najwięcej kofeiny. Poziom wypalenia kawy najczęściej wybierany przy parzeniu metodami alternatywnymi. Zwykle jasny cynamonowy kolor. Brak olejków na zewnątrz ziarna kawy.

 • PALENIE

  ŚREDNIE

  Zachowuje część smaków miejsca pochodzenia kawy. Palenie średnie wyrównuje kwasowość kawy i body ( ciężkość smaku). Średnia zawartość kofeiny. Palenie najczęściej wybierane do parzenia kawy w ekspresach. Zwykle najlepszy wybór na pierwszy kontakt z kawą. Brak olejków na zewnątrz ziarna

 • PALENIE

  CIEMNE

  Kolor ziaren kawy przypomina kolor ciemnej czekolady. Zwykle dominuje smak kakao, goryczka i orzechy. Minimalna kwasowość. W niewielkim stopniu wyczuwalne są unikatowe smaki kawy nadawane przez miejsce pochodzenia ziarna. Najmniej kofeiny z wszystkich paleń. Ziarna mogą być pokryte naturalnymi olejkami - połyskliwe. 

Wybierz Twój zestaw Kawy

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl