SZYBKA KAWKA; zamówienia złożone do 13 wypalimy i wyślemy tego samego dnia   Tania kawkaTANIA KAWKA; Kawy z rabatem 30%

wybór rodzaju palenia kawy kawy wypalane w dniu wysyłkiprzyspieszamy

733634761 (pn-czw; 9-16)

 sklep kawa zamówieniekontakt

kawa świeżo palona GRATIS  dostawa gratis wypalamy w dniu wysyłki

Kawa Świeżo Palona Mexico El Triunfo

Cena: 24,99 zł 24.99
ilość szt.
dodaj do przechowalni

O kawie

Mexico El Triunfo - kawa świeżo palona, sklep z kawą palarni kawy SwiezoWypalana.pl


kawa BrazyliaArabica
kawa Ameryka ŚrodkowaAmeryka Śrd.
Kawa Meksyk Meksyk
manufaktura kawy Chiapas
bogactwo kaw El Triunfo
bogactwo kaw Washed
kawa świeżo palona Typica, Bourbon, Mundo Novo
świeżo palona 2020-2021
sklep kawa śliwka, czekolada mlecznej, orzechy laskowe
kawa premium 1 000 - 1 900 m n.p.m.
najlepsza kawa kawa świeżo palona
jakość kawykawa single origin/sinlge estate

Poznajcie Państwo: kawa Meksyk El Triunfo, ze stanu Chiapas

Kawa, którą mamy przyjemność Państwu przedstawić, pochodzi z meksykańskiego stanu Chiapas, rezerwatu biosfery El Triunfo. Kawy z meksykańskiego Chiapas, zawsze były w ofercie palarni kawy Sochaccy z racji szerokiego grona wielbicieli wśród klientów sklepu z kawą SwiezoWypalana.pl.

Rezerwat biosfery to obszar ekosystemów lądowych, choć nie tylko, który został stworzony w celu zarządzania zrównoważeniem ochrony różnorodności biologicznej oraz zrównoważonego wykorzystywania zasobów naturalnych. Zarządzanie rezerwatami biosfery opiera się na udziale społeczności lokalnej.

El Triunfo znajduje się w górach Sierra Madre de Chiapas, na południu stanu Chiapas. Sierra Madre de Chiapas to pasmo górskie rozciągające się na długości blisko 600 kilometrów, leży w Kordylierach Ameryki Środkowej. El Triunfo zajmuje stromy i górzysty obszar granicy między dwoma z największych regionów hydrologicznych stanu; wybrzeża Pacyfiku i rzeki Grijalva-Usumacinta. El Triunfo to najbardziej zróżnicowany biologicznie obszar wiecznie zielonych lasów chmurowych Meksyku. W 1993 roku UNESCO uznało El Triunfo za międzynarodowy rezerwat biosfery. Obszar rezerwatu El Triunfo posiada wszelkie uwarunkowania do upraw najlepszej kawy arabica; obfite opady, żyzna gleba i duże wysokości.

Kawa Mexico, Chiapas, El Triunfo pochodzi z niewielkiej spółdzielni skupiającej rolników zamieszkałych na terenie rezerwatu, której siedziba mieści się w Siltepec. Spółdzielnia ma na celu poprawę poziomu życia lokalnej społeczności gminy poprzez poprawę jakości upraw kawy. Średnia wielkość działek członków spółdzielni jest poniżej 3 hektarów. Niewielkie kawowe poletka inwestycja życia ze środków zaoszczędzonych w trakcie pracy w USA. Spółdzielnia rozbudowała infrastrukturę do przetwarzania kawy w taki sposób, żeby z każdej działki był dostęp do młyna, przetwarzającego kawę, w ciągu maksymalnie 3 godzin drogi. Celem jest rozpoczęcie przetwarzania kawy w dniu jej zebrania z krzaka kawowca. Utrzymanie takiego rygoru skutkuje zachowaniem naturalnej świeżości smaku już w filiżance kawy. Każdy członek spółdzielni samodzielnie usuwa wierzchnią część jagody i suszy swoją kawę. Każdy z rolników samodzielnie prowadzi również własne szkółki kawy, odkładając jagody kawy z plonów, na sadzonki w kolejnych latach. Plantacje spółdzielni leżą na wysokościach od 1 000 do 1 900 metrów n.p.m., kawę zbiera się ręcznie od grudnia do kwietnia. Po zbiorach kawa jest przetwarzana poprzez mycie a następnie suszona w zadaszonych patio. Na ternie plantacji dominują odmiany kawy arabica Typica, Bourbon, Mundo Novo.

Kawa z meksykańskiego Chiapas słynie ze swojej łagodności. W kawie Mexico, El Triunfo wyczuwalne są nuty śliwek, czekolady mlecznej i orzechów laskowych, łagodna kwasowość, lekkie nuty owocowe sprawiają, że jest to kawa łatwa do picia, która doskonale sprawdza się w mieszankach i jako espresso single origin.

Opis kawy

Kawa palona Do 24 h przed wysyłką
Gatunek kawy 100% arabica
Kategoria kawy dowolna
Pochodzenie single origins
Poziom kofeiny niski
Kwasowość niska
Punktacja kawy brak ocen
Wiodąca nuta smakowa śliwki
Metoda obróbki washed
Wiodąca odmiana Typica
Położenie plantacji od 1 500 do 2 000 m n.p.m.
Kontynent Ameryka Środkowa
Kraj Meksyk
Abonament na kawę Nie

Podobne kawy

Opinie o kawie (2)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie prowadzimy moderacji opini. Opinie pochodza tylko od zalogowanych i zarejestrowanych klientów, którzy zakupili opiniowany produkt.

24 października 2021

Bardzo fajna, harmonijnie zbalansowana kawa (jasne palenie, drip). Doskonale opisane nuty smakowe, na poczatku czujemy delikatna czekolade i orzechy, a potem zostaje z nami suszona sliwka. Picie tej kawy to dla mnie zlozone i wyjatkowo przyjemne doswiadczenie. Polecam!

3 kwietnia 2022

Bardzo dobra kawa, zamówiłam jasno wypalaną do dripa i sprawdza się świetnie. Dobrze wyczuwalne nuty smakowe. Chętnie wrócę do tej propozycji.

 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl