wybór rodzaju palenia kawy kawy wypalane w dniu wysyłkiprzyspieszamy

733634761 (pn-czw; 9-16)

 sklep kawa zamówieniekontakt

kawa świeżo palona GRATIS od 99 zł  dostawa gratis wypalamy w dniu wysyłki

PROMOCJA Brazylia Arabica 100% - 24,99 złotych Przy zakupach od 120 zł.

Kawa Świeżo Palona Peru Q'illu Unu Kawa Speciality

Dostępność: kawa wyprzedana
Cena: 29,89 zł 29.89
ilość szt.
Zyskujesz 29 pkt [?]
dodaj do przechowalni

O kawie

Peru Q'illu Unu Arabica Organic - kawa świeżo palona, sklep z kawą palarni kawy SwiezoWypalana.pl


 Arabica
 Ameryka Płd.
Kawa z Peru Peru
kawa z Peru region Q'illu Unu
 Washed
Caturra, Typica, Pache, Bourbon
 2017-2018
cytrusy, ciemna czekolada, orzechy
 ponad 1350 m n.p.m.
 kawa świeżo palona
kawa ziarnista 85 pkt.

Poznajcie Państwo; kawa z Peru - Q'illu Unu

Kawa do Peru trafiła poprzez Ekwador w połowie XVIII wieku, ale przez długi czas, była uprawiana praktycznie tylko na wewnętrzne potrzeby. Kluczowym wydarzeniem, które spopularyzowało uprawy kawy w Peru był brak spłaty pożyczki zaciągniętej przez Peru od Wielkiej Brytanii. W efekcie rząd Peru musiał oddać blisko 2 miliony hektarów ziemi pod zarządzanie brytyjskie. Ziemia w znacznej części została obsadzona właśnie kawą – i od tego momentu datuje się komercyjną uprawę kawy w Peru, przeznaczoną na eksport. Początkowo uprawy kawy były skupione  w wielkich plantacjach, których właścicielami byli Europejczycy, jednak stopniowa wraz z upowszechnieniem wiedzy o uprawie, rolnicy migrowali z dużych posiadłości i zakładali swoje, gospodarstwa. Po zakończeniu  wojny, Brytyjczycy w praktyce wycofali się całkowicie z Peru, pozostawiając uprawy, co skutkowała ich rozdrobnieniem. Obecnie Peru jest największym na świecie producentem kawy organicznej, co jest wynikiem, braku zasobów finansowych na stosowanie różnorodnych drogich środków ochrony roślin, pestycydów. Uprawy kawy to w większości niewielki gospodarstwa o powierzchni do 3 hektarów.

Efektem rozdrobnienia upraw jest powstawanie licznych spółdzielni rolniczych, których zadaniem, jest stałą rozwój wiedzy na temat upraw kawy oraz zwiększenie możliwość sprzedaży, zebranej kawy.

Q'illu Unu w języku quechua oznacza żółtą wodę i jest  to nazwa jednego z 10 dystryktów prowincji La Convención . Stolicą regionu jest Cusco, jedno z najwyżej położonych miast na świecie - 3326 m. n.p.m – dla porównania warto dodać, że polskie Rysy to wysokość 2 503 m. n.p.m.

Plantacje kawy spółdzielni, położone są w okolicach miast Q'illu Unu i Chanchamayo na wysokości od 1750 – 2000 m. n.p.m. Region to prawdziwa kawowa stolica Peru. Doliny i góry pełne zieleni i wszechobecnych wodospadów, gdzie plantacje kawy przeplatają się z uprawami cytrusów, mango i granadilli. Obszar pierwotnie zamieszkiwany wyłącznie przez Indian, szczepu Asháninka. Pełna egzotyka, dzika przyroda i dżungla.

Na plantacjach uprawiane są odmiany arabiki Typica, Bourbon, Catimor.  Kawa zbierana jest ręcznie i pochodzi z certyfikowanych upraw organicznych. Po zbiorach kawa przetwarzana jest metoda na mokro. Kawa Peru Q'illu Unu otrzymała ocenę SCAA 85 pkt. ( 0-100).

W kawie dominują nuty szlachetnej czekolady, leśnych jagód, kwiatów i orzechów.

Opis kawy

Kawa palona Do 24 h przed wysyłką
Gatunek kawy 100% arabica
Kategoria kawy kawa speciality
Pochodzenie single origins
Poziom kofeiny średni
Kwasowość średnia
Punktacja kawy 81-85
Wiodąca nuta smakowa cytrusy
Metoda obróbki washed
Wiodąca odmiana Caturra
Położenie plantacji od 1 000 do 1 500 m n.p.m.
Kontynent Ameryka Południowa
Kraj Peru
Abonament na kawę Nie
Ile razy wysłać kawę? dowolny

Podobne kawy

Opinie o kawie (0)

Brak opinii dla produktu
Oceń:
Submit
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl