Grupa Buena

Grupa Buena Honduras – opinia palarni, smak i kawy podobne

„Piję kawę Grupa Buena Honduras i chciałbym spróbować czegoś nowego” – to jedno z najczęstszych zdań, jakie słyszymy od osób dzwoniących do naszej palarni. Ta strona powstała w odpowiedzi na Wasze autentyczne pytania. Chcemy ułatwić Ci poszukiwania i pokazać, jak znane, rynkowe klasyki przekładają się na profile smakowe naszych świeżo palonych ziaren.

profil: kwiatowy czarna herbata przyprawy karmel

W skrócie: Grupa Buena Honduras ma profil kwiatowy, z nutami: czarna herbata, przyprawy, karmel. Jeśli Ci smakuje, niżej znajdziesz kawy o podobnym profilu i propozycję Głównego Roastera ze świeżo palonych ziaren.

Świeżo palona kawa single origin z Hondurasu W filiżance, w naszym cuppingu, pokazała profil kwiatowy – na pierwszy plan wysunęły się: czarna herbata, przyprawy i karmel.

Co wiemy o tej kawie

  • Grupa Buena Honduras to 100% arabika – według opisu kawy na stronie buena-sklep.pl.
  • Pochodzenie ziaren według opisu kawy na stronie buena-sklep.pl: Honduras.
  • Według opisu kawy na stronie buena-sklep.pl – obróbka: naturalna, wysokość uprawy: 1500 m n.p.m..
  • Palenie: średnie (według opisu kawy).
  • Opis kawy na stronie buena-sklep.pl wymienia nuty: czarna herbata, przyprawy i karmel.

Stan informacji: . Źródło: opis tej kawy na stronie buena-sklep.pl.

Co ten wybór mówi o Twoim guście

Cenisz lekkość i aromat: kwiaty, herbatę, delikatność. To najsubtelniejszy z profili, typowy dla jasno palonych arabik z wysokich upraw.

Ile wiesz o tej kawie speciality?

Porównaliśmy opis kawy Grupa Buena Honduras z tym, co podajemy przy naszych kawach. Nie ma w nim regionu uprawy, odmiany ziarna, oceny SCA ani informacji o dacie palenia i wypalaniu na zamówienie.

InformacjaGrupa Buena HondurasKawa speciality z Rzemieślniczej Palarni Kawy Sochaccy
Kraj i region Honduras – bez regionu. Kraj i region, a przy kawach z jednego pochodzenia także farma lub stacja obróbki, jeśli je znamy.
Odmiana Brak informacji o odmianie ziarna. Odmianę podajemy przy każdej kawie z jednego pochodzenia.
Obróbka naturalna Sposób obróbki ziarna podajemy przy każdej kawie z jednego pochodzenia.
Wysokość uprawy 1500 m n.p.m. Wysokość uprawy podajemy przy kawach z jednego pochodzenia, gdy zna ją producent.
Ocena SCA Ocena SCA nie jest podana. Kawy speciality z naszej oferty mają co najmniej 80 pkt na 100 według standardów SCA.
Data palenia i świeżość W opisie kawy nie ma informacji, kiedy jest palona ani czy jest wypalana na zamówienie. Większość zamówień wypalamy i wysyłamy tego samego dnia – kawa jedzie do Ciebie zaraz po wypaleniu.

Dwie kawy speciality z tego samego regionu potrafią smakować zupełnie inaczej. Różnicę robi palacz i to, ile dni minęło od wypalenia do parzenia.

Data palenia mówi o smaku więcej niż niejedna etykieta. Kawa najlepiej smakuje między 2. a 14. dniem od wypalenia: do metod przelewowych już od 2. dnia, do espresso od 5., gdy ziarno się odgazuje. Lotne związki aromatyczne ulatniają się z każdym dniem; metanotiolu, ważnego dla zapachu świeżej kawy, po 8 dniach zostaje ok. 30% (dane z przeglądu SCA). Kawa speciality kupiona tydzień czy dwa po wypaleniu to już inna kawa niż prosto z pieca. Nasza jedzie do Ciebie zaraz po wypaleniu. Źródło: przegląd literatury SCA o czerstwieniu kawy.

Nie potrzebujemy fantazyjnych nazw, żeby sprzedać kawę. Podpisujemy ją nazwiskiem Sochaccy – i za tym podpisem stoi jakość, którą sprawdzamy sami.

Jeśli smakuje Ci ta kawa, nasza o podobnym profilu też powinna – tyle że prosto z pieca.

Z naszej palarni – palone u nas na zamówienie

Spróbuj świeżo palonej kawy prosto z palarni kawy speciality: nasze firmowe kawy i blendy, kawa niespodzianka, voucher i abonament.

Kawy o podobnym profilu

Popularne kawy ze sklepowej półki o kierunku smaku zbliżonym do Grupa Buena Honduras. Pokazujemy je dla orientacji w profilu smakowym, a nie jako porównanie jakości.

Najczęstsze pytania

Jak smakuje Grupa Buena Honduras?

Świeżo palona kawa single origin z Hondurasu W filiżance, w naszym cuppingu, pokazała profil kwiatowy – na pierwszy plan wysunęły się: czarna herbata, przyprawy i karmel.

Czy Grupa Buena Honduras to 100% arabika?

Grupa Buena Honduras to 100% arabika – według opisu kawy na stronie buena-sklep.pl.

Skąd pochodzą ziarna Grupa Buena Honduras?

Pochodzenie ziaren według opisu kawy na stronie buena-sklep.pl: Honduras.

Jaka kawa jest podobna do Grupa Buena Honduras?

Podobny profil smakowy (kwiatowy) mają m.in.: MK Cafe crema zia, Tchibo family m kos i Tchibo family m t. Kawę ze świeżo palonych ziaren o najbliższym profilu dobierze Ci Główny Roaster Tomasz Sochacki.

← Wszystkie kawy od A do Z