Java Coffee Roasters

Java Coffee Roasters Meksyk Nahua – specialty omniroast – opinia palarni, smak i kawy podobne

Zastanawiasz się, od czego zacząć w świecie świeżo palonej kawy? Wielu naszych klientów zaczyna rozmowę z nami od słów: „Zazwyczaj piję Java Coffee Roasters Meksyk Nahua – specialty omniroast, chciałbym coś zmienić”. Ten przewodnik stworzyliśmy właśnie po to, aby odpowiedzieć na to pytanie. Na podstawie profilu Twojej dotychczasowej kawy podpowiadamy, które ziarna z naszej palarni trafią w Twój gust.

profil: owocowy grejpfrut owoce czekolada słodycz czekolada

W skrócie: Java Coffee Roasters Meksyk Nahua – specialty omniroast ma profil owocowy, z nutami: grejpfrut, owoce, czekolada. Jeśli Ci smakuje, niżej znajdziesz kawy o podobnym profilu i propozycję Głównego Roastera ze świeżo palonych ziaren.

Single origin z Puebla – owocowa rześkość i czekoladowa głębia Nahua z Meksyku to kawa o wyrazistym, owocowo-czekoladowym charakterze. Grejpfruit, deserowa czekolada i delikatna żurawina tworzą profil sensoryczny, który zachwyca równowagą między owocową rześkością a słodyczą. Profil sensoryczny: grejpfruit • czekolada deserowa • żurawina Rodzaj kawy: 100% Arabica specialty Palenie: omniroast – do metod przelewowych i espresso Kraj: Meksyk Lokalizacja: Puebla, Nahua Producent: mali producenci Odmiana: różne odmiany Obróbka ziaren: Honey Process Wysokość (m n.p.m.): 1200–1500 m n.p.m. Nahua omni W filiżance, na naszych degustacjach, pokazała profil owocowy – na pierwszy plan wysunęły się: grejpfrut, owoce i czekolada.

Co wiemy o tej kawie

  • Java Coffee Roasters Meksyk Nahua – specialty omniroast to 100% arabika – według opisu kawy na stronie javacoffee.pl.
  • Pochodzenie ziaren według opisu kawy na stronie javacoffee.pl: Meksyk.
  • Według opisu kawy na stronie javacoffee.pl – region: veracruz, obróbka: honey, wysokość uprawy: 1200–1500 m n.p.m..
  • Palenie: jasne (według opisu kawy).
  • Opis kawy na stronie javacoffee.pl wymienia nuty: grejpfrut, owoce, czekolada, słodycz i czekolada.

Stan informacji: . Źródło: opis tej kawy na stronie javacoffee.pl.

Co ten wybór mówi o Twoim guście

Nie boisz się kwasowości: lubisz w kawie owoc, soczystość i świeżość. To profil kaw jaśniej palonych, w których słychać pochodzenie ziarna.

Co mówi opis tej kawy, a czego nie mówi

Kawa speciality to dopiero początek. Liczy się też to, co opis mówi o ziarnie i o świeżości. Przy kawie Java Coffee Roasters Meksyk Nahua – specialty omniroast brakuje odmiany ziarna, oceny SCA ani informacji o dacie palenia i wypalaniu na zamówienie.

InformacjaJava Coffee Roasters Meksyk Nahua – specialty omniroastKawa speciality z Rzemieślniczej Palarni Kawy Sochaccy
Kraj i region Meksyk – veracruz Kraj i region, a przy kawach z jednego pochodzenia także farma lub stacja obróbki, jeśli je znamy.
Odmiana Brak informacji o odmianie ziarna. Odmianę podajemy przy każdej kawie z jednego pochodzenia.
Obróbka honey Sposób obróbki ziarna podajemy przy każdej kawie z jednego pochodzenia.
Wysokość uprawy 1200–1500 m n.p.m. Wysokość uprawy podajemy przy kawach z jednego pochodzenia, gdy zna ją producent.
Ocena SCA Ocena SCA nie jest podana. Kawy speciality z naszej oferty mają co najmniej 80 pkt na 100 według standardów SCA.
Data palenia i świeżość W opisie kawy nie ma informacji, kiedy jest palona ani czy jest wypalana na zamówienie. Większość zamówień wypalamy i wysyłamy tego samego dnia – kawa jedzie do Ciebie zaraz po wypaleniu.

Ocena ziarna to punkt wyjścia. O tym, co poczujesz w filiżance, decydują palenie dopasowane do tej konkretnej partii i świeżość.

Kawa ma swój szczyt smaku. Szczyt przypada na 2–14 dni od wypalenia; w metodach przelewowych od 2. dnia, w espresso od 5., kiedy ziarno odda nadmiar CO₂. Lotne związki aromatyczne ulatniają się z każdym dniem; metanotiolu, ważnego dla zapachu świeżej kawy, po 8 dniach zostaje ok. 30% (dane z przeglądu SCA). Kawa speciality kupiona tydzień czy dwa po wypaleniu to już inna kawa niż prosto z pieca. Nasza jedzie do Ciebie zaraz po wypaleniu. Źródło: przegląd literatury SCA o czerstwieniu kawy.

Rzemieślnicza Palarnia Kawy Sochaccy podpisuje kawy własnym nazwiskiem, a nie wymyśloną nazwą – bo wiemy, że możemy za nie ręczyć.

Jeśli smakuje Ci ta kawa, nasza o podobnym profilu też powinna – tyle że prosto z pieca.

Z naszej palarni – palone u nas na zamówienie

Spróbuj świeżo palonej kawy prosto z palarni kawy speciality: nasze firmowe kawy i blendy, kawa niespodzianka, voucher i abonament.

Kawy o podobnym profilu

Kawy marek sklepowych o profilu najbliższym Java Coffee Roasters Meksyk Nahua – specialty omniroast. To punkt odniesienia, a nie zamiennik: przy kawie speciality o efekcie w filiżance decydują ziarno, palenie i świeżość.

Najczęstsze pytania

Jak smakuje Java Coffee Roasters Meksyk Nahua – specialty omniroast?

Single origin z Puebla – owocowa rześkość i czekoladowa głębia Nahua z Meksyku to kawa o wyrazistym, owocowo-czekoladowym charakterze. Grejpfruit, deserowa czekolada i delikatna żurawina tworzą profil sensoryczny, który zachwyca równowagą między owocową rześkością a słodyczą. Profil sensoryczny: grejpfruit • czekolada deserowa • żurawina Rodzaj kawy: 100% Arabica specialty Palenie: omniroast – do metod przelewowych i espresso Kraj: Meksyk Lokalizacja: Puebla, Nahua Producent: mali producenci Odmiana: różne odmiany Obróbka ziaren: Honey Process Wysokość (m n.p.m.): 1200–1500 m n.p.m. Nahua omni W filiżance, na naszych degustacjach, pokazała profil owocowy – na pierwszy plan wysunęły się: grejpfrut, owoce i czekolada.

Czy Java Coffee Roasters Meksyk Nahua – specialty omniroast to 100% arabika?

Java Coffee Roasters Meksyk Nahua – specialty omniroast to 100% arabika – według opisu kawy na stronie javacoffee.pl.

Skąd pochodzą ziarna Java Coffee Roasters Meksyk Nahua – specialty omniroast?

Pochodzenie ziaren według opisu kawy na stronie javacoffee.pl: Meksyk.

Jaka kawa jest podobna do Java Coffee Roasters Meksyk Nahua – specialty omniroast?

Podobny profil smakowy (owocowy) mają m.in.: Julius Meinl Crema Espresso Delight, Julius Meinl Crema Espresso i Julius Meinl Crema Espresso x 6 szt. Kawę ze świeżo palonych ziaren o najbliższym profilu dobierze Ci Główny Roaster Tomasz Sochacki.

← Wszystkie kawy od A do Z