Serce Kawy

Serce Kawy Spokój Brazylia – opinia palarni, smak i kawy podobne

Zastanawiasz się, od czego zacząć w świecie świeżo palonej kawy? Wielu naszych klientów zaczyna rozmowę z nami od słów: „Zazwyczaj piję Serce Kawy Spokój Brazylia, chciałbym coś zmienić”. Ten przewodnik stworzyliśmy właśnie po to, aby odpowiedzieć na to pytanie. Na podstawie profilu Twojej dotychczasowej kawy podpowiadamy, które ziarna z naszej palarni trafią w Twój gust.

profil: orzechowo-kakaowy orzech czekolada rodzynki

W skrócie: Serce Kawy Spokój Brazylia ma profil orzechowo-kakaowy, z nutami: orzech, czekolada, rodzynki. Jeśli Ci smakuje, niżej znajdziesz kawy o podobnym profilu i propozycję Głównego Roastera ze świeżo palonych ziaren.

Palarnia: Serce kawy Profil palenia: jasny (filtr) Kraj pochodzenia: Brazylia Gatunek: 100% Arabika Profil sensoryczny: orzechy, czekolada, rodzynki Metoda obróbki: naturalna Data palenia: 27.07.2026 Wszystkie nasze kawy są dostępne w ziarnach. Możemy je dla Ciebie zmielić, napisz nam w uwagach do zamówienia jeśli mamy to zrobić i pod jaką metodę. Opakowanie nie będzie wtedy oryginalnie zamknięte. W naszych próbach wypadła w profilu orzechowo-kakaowym.

Co wiemy o tej kawie

  • Serce Kawy Spokój Brazylia to 100% arabika – według opisu kawy na stronie niewylej.pl.
  • Pochodzenie ziaren według opisu kawy na stronie niewylej.pl: Brazylia.
  • Według opisu kawy na stronie niewylej.pl – region: brazylia, obróbka: naturalna.
  • Data palenia podana przez sprzedawcę: (stan na 21 października 2026, godz. 04:00).
  • Opis kawy na stronie niewylej.pl wymienia nuty: orzech, czekolada i rodzynki.

Stan informacji: . Źródło: opis tej kawy na stronie niewylej.pl.

Co ten wybór mówi o Twoim guście

Wybierasz kawę okrągłą i przewidywalną: czekolada, orzech, niska kwasowość. To smak, który dobrze znosi mleko i wybacza drobne błędy w parzeniu.

Co mówi opis tej kawy, a czego nie mówi

Przy kawie Serce Kawy Spokój Brazylia część informacji jest podana, ale nie wszystko – brakuje odmiany ziarna, wysokości uprawy ani oceny SCA.

InformacjaSerce Kawy Spokój BrazyliaKawa speciality z Rzemieślniczej Palarni Kawy Sochaccy
Kraj i region Brazylia – brazylia Kraj i region, a przy kawach z jednego pochodzenia także farma lub stacja obróbki, jeśli je znamy.
Odmiana Brak informacji o odmianie ziarna. Odmianę podajemy przy każdej kawie z jednego pochodzenia.
Obróbka naturalna Sposób obróbki ziarna podajemy przy każdej kawie z jednego pochodzenia.
Wysokość uprawy Brak informacji o wysokości uprawy. Wysokość uprawy podajemy przy kawach z jednego pochodzenia, gdy zna ją producent.
Ocena SCA Ocena SCA nie jest podana w opisie. Kawy speciality z naszej oferty mają co najmniej 80 pkt na 100 według standardów SCA.
Data palenia i świeżość Data palenia: – 86 dni (ok. 3 miesiące) od wypalenia w dniu sprawdzenia. Większość zamówień wypalamy i wysyłamy tego samego dnia – kawa jedzie do Ciebie zaraz po wypaleniu.

Przy kawie speciality najwięcej robią świeżość i palenie dobrane do ziarna. Informacja, kiedy kawa została wypalona, mówi o smaku w filiżance więcej niż niejedna ocena na etykiecie.

Data palenia podana przez sprzedawcę w dniu sprawdzenia (21 października 2026, godz. 04:00): . Od wypalenia minęło wtedy 86 dni (ok. 3 miesiące), a kawa najwięcej daje w ciągu 2–14 dni. To stan z dnia sprawdzenia – sprzedawca mógł od tego czasu wprowadzić nową partię. U nas kawa nie czeka na półce: wypalamy ją na zamówienie, a większość zamówień wypalamy i wysyłamy tego samego dnia.

Aromat kawy jest ulotny. Szczyt przypada na 2–14 dni od wypalenia; w metodach przelewowych od 2. dnia, w espresso od 5., kiedy ziarno odda nadmiar CO₂. Część aromatów znika szybko – po 8 dniach poziom metanotiolu, jednego z nośników zapachu świeżej kawy, spada do ok. 30% (przegląd literatury SCA). Dlatego przy każdej kawie speciality warto sprawdzić datę palenia. Źródło: przegląd literatury SCA o czerstwieniu kawy.

Nazwa na naszej paczce to nasze nazwisko. Tak podpisuje się tylko kawę, której jest się pewnym.

Jeśli smakuje Ci ta kawa, nasza o podobnym profilu też powinna – tyle że prosto z pieca.

Z naszej palarni – palone u nas na zamówienie

Spróbuj świeżo palonej kawy prosto z palarni kawy speciality: nasze firmowe kawy i blendy, kawa niespodzianka, voucher i abonament.

Kawy o podobnym profilu

Jeśli znasz którąś z tych kaw ze sklepu, łatwiej wyobrazisz sobie profil Serce Kawy Spokój Brazylia: kierunek smaku jest podobny, choć każda z tych kaw ma własny charakter.

Najczęstsze pytania

Jak smakuje Serce Kawy Spokój Brazylia?

Palarnia: Serce kawy Profil palenia: jasny (filtr) Kraj pochodzenia: Brazylia Gatunek: 100% Arabika Profil sensoryczny: orzechy, czekolada, rodzynki Metoda obróbki: naturalna Data palenia: 27.07.2026 Wszystkie nasze kawy są dostępne w ziarnach. Możemy je dla Ciebie zmielić, napisz nam w uwagach do zamówienia jeśli mamy to zrobić i pod jaką metodę. Opakowanie nie będzie wtedy oryginalnie zamknięte. W naszych próbach wypadła w profilu orzechowo-kakaowym.

Czy Serce Kawy Spokój Brazylia to 100% arabika?

Serce Kawy Spokój Brazylia to 100% arabika – według opisu kawy na stronie niewylej.pl.

Skąd pochodzą ziarna Serce Kawy Spokój Brazylia?

Pochodzenie ziaren według opisu kawy na stronie niewylej.pl: Brazylia.

Jaka kawa jest podobna do Serce Kawy Spokój Brazylia?

Podobny profil smakowy (orzechowo-kakaowy) mają m.in.: Astra More Classic, Barissimo Barista Crema i Eduscho Caffe crema kraftig. Kawę ze świeżo palonych ziaren o najbliższym profilu dobierze Ci Główny Roaster Tomasz Sochacki.

← Wszystkie kawy od A do Z