Kawa Poznańska

Kawa Poznańska Bezkofeinowa – opinia palarni, smak i kawy podobne

Zastanawiasz się, od czego zacząć w świecie świeżo palonej kawy? Wielu naszych klientów zaczyna rozmowę z nami od słów: „Zazwyczaj piję Kawa Poznańska Bezkofeinowa, chciałbym coś zmienić”. Ten przewodnik stworzyliśmy właśnie po to, aby odpowiedzieć na to pytanie. Na podstawie profilu Twojej dotychczasowej kawy podpowiadamy, które ziarna z naszej palarni trafią w Twój gust.

profil: orzechowo-kakaowy

W skrócie: Kawa Poznańska Bezkofeinowa ma profil orzechowo-kakaowy. Jeśli Ci smakuje, niżej znajdziesz kawy o podobnym profilu i propozycję Głównego Roastera ze świeżo palonych ziaren.

Uwielbiasz kawę, ale nie możesz sobie pozwolić na filiżankę tradycyjnej kawy ze względu na zawartość kofeiny? Nic prostszego – wybierz naszą klasyczną kawę bezkofeinową, bardzo bogata w smaku, zdrowa – najlepszy wybór dla osób które chcą rozkoszować się smakiem kawy ale nie mogą pozwolić sobie na dawkę kofeiny. Polecana do wszystkich rodzajów ekspresów. Palenie ⬤ ⬤ ⬤ ⭘ ⭘ Kwasowość ⬤ ⬤ ⭘ ⭘ ⭘ Intensywność ⬤ ⬤ ⬤ ⭘ ⭘ Kawa bezkofeinowa Kawa klasyczna Kawa mielona Kawa ziarnista Typ: mielona, ziarnista Waga: 1kg, 200g Profil, w jakim wypadła podczas naszego cuppingu: orzechowo-kakaowy.

Co wiemy o tej kawie

  • W opisie tej kawy na stronie kawapoznanska.pl nie znaleźliśmy pochodzenia ziaren. Nuty czekolady i orzecha są typowe dla kaw z Brazylii, dlatego to one mogą stanowić bazę mieszanki. To jednak nasza hipoteza, nie informacja z etykiety.
  • To kawa bezkofeinowa.

Stan informacji: . Źródło: opis tej kawy na stronie kawapoznanska.pl.

Co ten wybór mówi o Twoim guście

Wybierasz kawę okrągłą i przewidywalną: czekolada, orzech, niska kwasowość. To smak, który dobrze znosi mleko i wybacza drobne błędy w parzeniu.

Nie każda kawa speciality mówi o sobie tyle samo

Przy kawie Kawa Poznańska Bezkofeinowa część informacji jest podana, ale nie wszystko – brakuje regionu uprawy, odmiany ziarna, sposobu obróbki, wysokości uprawy, oceny SCA ani informacji o dacie palenia i wypalaniu na zamówienie.

InformacjaKawa Poznańska BezkofeinowaKawa speciality z Rzemieślniczej Palarni Kawy Sochaccy
Kraj i region Brak informacji o regionie. Kraj i region, a przy kawach z jednego pochodzenia także farma lub stacja obróbki, jeśli je znamy.
Odmiana Odmiana nie jest podana. Odmianę podajemy przy każdej kawie z jednego pochodzenia.
Obróbka Sposób obróbki nie jest podany. Sposób obróbki ziarna podajemy przy każdej kawie z jednego pochodzenia.
Wysokość uprawy Wysokość uprawy nie jest podana. Wysokość uprawy podajemy przy kawach z jednego pochodzenia, gdy zna ją producent.
Ocena SCA Ocena SCA nie jest podana. Kawy speciality z naszej oferty mają co najmniej 80 pkt na 100 według standardów SCA.
Data palenia i świeżość Opis nie mówi, kiedy kawa jest wypalana. Większość zamówień wypalamy i wysyłamy tego samego dnia – kawa jedzie do Ciebie zaraz po wypaleniu.

Przy kawie speciality najwięcej robią świeżość i palenie dobrane do ziarna. Informacja, kiedy kawa została wypalona, mówi o smaku w filiżance więcej niż niejedna ocena na etykiecie.

Aromat kawy jest ulotny. Kawa najwięcej daje w oknie od 2 do 14 dni po wypaleniu – przelew możesz parzyć od 2. dnia, espresso najlepiej od 5., po odgazowaniu. Lotne związki aromatyczne ulatniają się z każdym dniem; metanotiolu, ważnego dla zapachu świeżej kawy, po 8 dniach zostaje ok. 30% (dane z przeglądu SCA). Kawa speciality kupiona tydzień czy dwa po wypaleniu to już inna kawa niż prosto z pieca. Nasza jedzie do Ciebie zaraz po wypaleniu. Źródło: przegląd literatury SCA o czerstwieniu kawy.

Nazwa na naszej paczce to nasze nazwisko. Tak podpisuje się tylko kawę, której jest się pewnym.

Lubisz ten typ kawy? Sprawdź, jak smakuje ten sam kierunek w naszym paleniu.

Z naszej palarni – palone u nas na zamówienie

Spróbuj świeżo palonej kawy prosto z palarni kawy speciality: nasze firmowe kawy i blendy, kawa niespodzianka, voucher i abonament.

Kawy o podobnym profilu

Kawy marek sklepowych o profilu najbliższym Kawa Poznańska Bezkofeinowa. To punkt odniesienia, a nie zamiennik: przy kawie speciality o efekcie w filiżance decydują ziarno, palenie i świeżość.

Najczęstsze pytania

Jak smakuje Kawa Poznańska Bezkofeinowa?

Uwielbiasz kawę, ale nie możesz sobie pozwolić na filiżankę tradycyjnej kawy ze względu na zawartość kofeiny? Nic prostszego – wybierz naszą klasyczną kawę bezkofeinową, bardzo bogata w smaku, zdrowa – najlepszy wybór dla osób które chcą rozkoszować się smakiem kawy ale nie mogą pozwolić sobie na dawkę kofeiny. Polecana do wszystkich rodzajów ekspresów. Palenie ⬤ ⬤ ⬤ ⭘ ⭘ Kwasowość ⬤ ⬤ ⭘ ⭘ ⭘ Intensywność ⬤ ⬤ ⬤ ⭘ ⭘ Kawa bezkofeinowa Kawa klasyczna Kawa mielona Kawa ziarnista Typ: mielona, ziarnista Waga: 1kg, 200g Profil, w jakim wypadła podczas naszego cuppingu: orzechowo-kakaowy.

Skąd pochodzą ziarna Kawa Poznańska Bezkofeinowa?

W opisie tej kawy na stronie kawapoznanska.pl nie znaleźliśmy pochodzenia ziaren. Nuty czekolady i orzecha są typowe dla kaw z Brazylii, dlatego to one mogą stanowić bazę mieszanki. To jednak nasza hipoteza, nie informacja z etykiety.

Jaka kawa jest podobna do Kawa Poznańska Bezkofeinowa?

Podobny profil smakowy (orzechowo-kakaowy) mają m.in.: Alvorada Bio Caffe Crema, Alvorada Cafe Crema i Amigos 7 Origini. Kawę ze świeżo palonych ziaren o najbliższym profilu dobierze Ci Główny Roaster Tomasz Sochacki.

← Wszystkie kawy od A do Z