Wysocki Coffee

Wysocki Coffee Barista Edition – opinia palarni, smak i kawy podobne

Zastanawiasz się, od czego zacząć w świecie świeżo palonej kawy? Wielu naszych klientów zaczyna rozmowę z nami od słów: „Zazwyczaj piję Wysocki Coffee Barista Edition, chciałbym coś zmienić”. Ten przewodnik stworzyliśmy właśnie po to, aby odpowiedzieć na to pytanie. Na podstawie profilu Twojej dotychczasowej kawy podpowiadamy, które ziarna z naszej palarni trafią w Twój gust.

profil: słodki słodycz migdał melasa pomarańcza orzech

W skrócie: Wysocki Coffee Barista Edition ma profil słodki, z nutami: słodycz, migdał, melasa. Jeśli Ci smakuje, niżej znajdziesz kawy o podobnym profilu i propozycję Głównego Roastera ze świeżo palonych ziaren.

Średnio palona mieszanka arabiki z Brazylii i Gwatemali, która jest przeznaczona do ciśnieniowych metod parzenia. Wysocki Coffee Barista Edition posiada bogaty smak, w którym dominuje wyjątkowa słodycz. W filiżance, podczas naszego cuppingu, pokazała profil słodki – na pierwszy plan wysunęły się: słodycz, migdał i melasa.

Co wiemy o tej kawie

  • Wysocki Coffee Barista Edition to 100% arabika – według opisu kawy.
  • Pochodzenie ziaren według opisu kawy: Brazylia i Gwatemala.
  • Według opisu kawy – region: santa barbara.
  • Palenie: średnie (według opisu kawy).
  • Opis kawy wymienia nuty: słodycz, migdał, melasa, pomarańcza i orzech.

Stan informacji: . Źródło: Konesso (stan na dzień sprawdzenia).

Co ten wybór mówi o Twoim guście

Szukasz w kawie słodyczy: karmelu, miodu, brązowego cukru. Najczęściej oznacza to, że odpowiada Ci średnie palenie, w którym cukry z ziarna zdążyły się skarmelizować, ale jeszcze nie spalić.

Nie każda kawa speciality mówi o sobie tyle samo

Przy kawie Wysocki Coffee Barista Edition część informacji jest podana, ale nie wszystko – brakuje odmiany ziarna, sposobu obróbki, wysokości uprawy, oceny SCA ani informacji o dacie palenia i wypalaniu na zamówienie.

InformacjaWysocki Coffee Barista EditionKawa speciality z Rzemieślniczej Palarni Kawy Sochaccy
Kraj i region Brazylia, Gwatemala – santa barbara Kraj i region, a przy kawach z jednego pochodzenia także farma lub stacja obróbki, jeśli je znamy.
Odmiana Odmiana nie jest podana. Odmianę podajemy przy każdej kawie z jednego pochodzenia.
Obróbka Sposób obróbki nie jest podany. Sposób obróbki ziarna podajemy przy każdej kawie z jednego pochodzenia.
Wysokość uprawy Brak informacji o wysokości uprawy. Wysokość uprawy podajemy przy kawach z jednego pochodzenia, gdy zna ją producent.
Ocena SCA Ocena SCA nie jest podana. Kawy speciality z naszej oferty mają co najmniej 80 pkt na 100 według standardów SCA.
Data palenia i świeżość Opis nie mówi, kiedy kawa jest wypalana. Większość zamówień wypalamy i wysyłamy tego samego dnia – kawa jedzie do Ciebie zaraz po wypaleniu.

Przy kawie speciality najwięcej robią świeżość i palenie dobrane do ziarna. Informacja, kiedy kawa została wypalona, mówi o smaku w filiżance więcej niż niejedna ocena na etykiecie.

Aromat kawy jest ulotny. Kawa najlepiej smakuje między 2. a 14. dniem od wypalenia: do metod przelewowych już od 2. dnia, do espresso od 5., gdy ziarno się odgazuje. Lotne związki aromatyczne ulatniają się z każdym dniem; metanotiolu, ważnego dla zapachu świeżej kawy, po 8 dniach zostaje ok. 30% (dane z przeglądu SCA). Kawa speciality kupiona tydzień czy dwa po wypaleniu to już inna kawa niż prosto z pieca. Nasza jedzie do Ciebie zaraz po wypaleniu. Źródło: przegląd literatury SCA o czerstwieniu kawy.

Nazwa na naszej paczce to nasze nazwisko. Tak podpisuje się tylko kawę, której jest się pewnym.

Ten sam kierunek smaku, palony przez Głównego Roastera i wysłany zaraz po wypaleniu.

Z naszej palarni – palone u nas na zamówienie

Spróbuj świeżo palonej kawy prosto z palarni kawy speciality: nasze firmowe kawy i blendy, kawa niespodzianka, voucher i abonament.

Kawy o podobnym profilu

Popularne kawy ze sklepowej półki o kierunku smaku zbliżonym do Wysocki Coffee Barista Edition. Pokazujemy je dla orientacji w profilu smakowym, a nie jako porównanie jakości.

Najczęstsze pytania

Jak smakuje Wysocki Coffee Barista Edition?

Średnio palona mieszanka arabiki z Brazylii i Gwatemali, która jest przeznaczona do ciśnieniowych metod parzenia. Wysocki Coffee Barista Edition posiada bogaty smak, w którym dominuje wyjątkowa słodycz. W filiżance, podczas naszego cuppingu, pokazała profil słodki – na pierwszy plan wysunęły się: słodycz, migdał i melasa.

Czy Wysocki Coffee Barista Edition to 100% arabika?

Wysocki Coffee Barista Edition to 100% arabika – według opisu kawy.

Skąd pochodzą ziarna Wysocki Coffee Barista Edition?

Pochodzenie ziaren według opisu kawy: Brazylia i Gwatemala.

Jaka kawa jest podobna do Wysocki Coffee Barista Edition?

Podobny profil smakowy (słodki) mają m.in.: Mövenpick Brazil Monte Belo (espresso), Bazzara Espresso Salvador Pacamara i Lavazza Expert Aroma Piu. Kawę ze świeżo palonych ziaren o najbliższym profilu dobierze Ci Główny Roaster Tomasz Sochacki.

← Wszystkie kawy od A do Z