Wyselekcjonowana kawa ziarnista i mielona. Sklep z kawą online.
Wyselekcjonowana kawa ziarnista i mielona. Sklep z kawą online. Kawa Colombia Monteblanco Pineapple – opinia palarni, smak i kawy podobne
Niezależny opis przygotowany przez Rzemieślniczą Palarnię Kawy Sochaccy. Nie jesteśmy powiązani z marką Wyselekcjonowana kawa ziarnista i mielona. Sklep z kawą online. ani jej właścicielem – kawy, które polecamy, pochodzą z naszej palarni.
Zastanawiasz się, od czego zacząć w świecie świeżo palonej kawy? Wielu naszych klientów zaczyna rozmowę z nami od słów: „Zazwyczaj piję Wyselekcjonowana kawa ziarnista i mielona. Sklep z kawą online. Kawa Colombia Monteblanco Pineapple, chciałbym coś zmienić”. Ten przewodnik stworzyliśmy właśnie po to, aby odpowiedzieć na to pytanie. Na podstawie profilu Twojej dotychczasowej kawy podpowiadamy, które ziarna z naszej palarni trafią w Twój gust.
W skrócie: Wyselekcjonowana kawa ziarnista i mielona. Sklep z kawą online. Kawa Colombia Monteblanco Pineapple ma profil owocowy, z nutami: owoce tropikalne, ananas, brązowy cukier. Jeśli Ci smakuje, niżej znajdziesz kawy o podobnym profilu i propozycję Głównego Roastera ze świeżo palonych ziaren.
Kawa Colombia Monteblanco Pineapple Zachwycająca bogactwem smaków. Egzotyczne nuty tropikalnych owoców i ananasa z delikatnym miodowym posmakiem oraz subtelnymi, winnymi akcentami. Farma – Finca Monteblanco, Rodrigo Sanchez Valencia 100% Arabica Odmiana – Purple Caturra Stopień palenia – Jasny Obróbka ziarna – Pineapple Washed Zalecane przygotowanie – areopres, french press, drip/przelew ręczny Kawa Colombia Monteblanco Pineapple – zachwycająca bogactwem smaków Kawa Colombia Monteblanco Pineapple to połączenie egzotycznych nut tropikalnych owoców i ananasa z delikatnym miodowym posmakiem oraz Profil, w jakim wypadła w naszym cuppingu: owocowy; w filiżance prowadziły: owoce tropikalne, ananas i brązowy cukier.
Co wiemy o tej kawie
- Wyselekcjonowana kawa ziarnista i mielona. Sklep z kawą online. Kawa Colombia Monteblanco Pineapple to 100% arabika – według opisu kawy na stronie gorillacoffee.pl.
- Pochodzenie ziaren według opisu kawy na stronie gorillacoffee.pl: Kolumbia.
- Według opisu kawy na stronie gorillacoffee.pl – region: huila, odmiana: purple caturra, pink bourbon, pacamara, geisha, obróbka: myta, naturalna.
- Opis kawy na stronie gorillacoffee.pl wymienia nuty: owoce tropikalne, ananas, brązowy cukier i melasa.
Stan informacji: . Źródło: opis tej kawy na stronie gorillacoffee.pl.
Rozróżniamy to, co podaje opis kawy, od naszych obserwacji sensorycznych z prób i degustacji w palarni. Producent może zmienić skład lub opis kawy – w razie wątpliwości rozstrzyga etykieta opakowania.
Co ten wybór mówi o Twoim guście
Nie boisz się kwasowości: lubisz w kawie owoc, soczystość i świeżość. To profil kaw jaśniej palonych, w których słychać pochodzenie ziarna.
Co podaje opis, a czego nie
To kawa speciality – i to dobrze. Ale nawet wśród kaw speciality opisy bardzo się różnią. W opisie kawy Wyselekcjonowana kawa ziarnista i mielona. Sklep z kawą online. Kawa Colombia Monteblanco Pineapple nie znaleźliśmy wysokości uprawy, oceny SCA ani informacji o dacie palenia i wypalaniu na zamówienie.
| Informacja | Wyselekcjonowana kawa ziarnista i mielona. Sklep z kawą online. Kawa Colombia Monteblanco Pineapple | Kawa speciality z Rzemieślniczej Palarni Kawy Sochaccy |
|---|---|---|
| Kraj i region | Kolumbia – huila | Kraj i region, a przy kawach z jednego pochodzenia także farma lub stacja obróbki, jeśli je znamy. |
| Odmiana | purple caturra, pink bourbon, pacamara, geisha | Odmianę podajemy przy każdej kawie z jednego pochodzenia. |
| Obróbka | myta, naturalna | Sposób obróbki ziarna podajemy przy każdej kawie z jednego pochodzenia. |
| Wysokość uprawy | Brak informacji o wysokości uprawy. | Wysokość uprawy podajemy przy kawach z jednego pochodzenia, gdy zna ją producent. |
| Ocena SCA | Ocena SCA nie jest podana w opisie. | Kawy speciality z naszej oferty mają co najmniej 80 pkt na 100 według standardów SCA. |
| Data palenia i świeżość | Opis nie mówi, kiedy kawa jest wypalana. | Większość zamówień wypalamy i wysyłamy tego samego dnia – kawa jedzie do Ciebie zaraz po wypaleniu. |
Nawet najlepsze ziarno traci, jeśli leży tygodniami po wypaleniu. Dlatego przy kawie speciality pytaj nie tylko o pochodzenie, ale też o datę palenia.
Świeżość w kawie to nie slogan, tylko chemia. Kawa najlepiej smakuje między 2. a 14. dniem od wypalenia: do metod przelewowych już od 2. dnia, do espresso od 5., gdy ziarno się odgazuje. Lotne związki aromatyczne ulatniają się z każdym dniem; metanotiolu, ważnego dla zapachu świeżej kawy, po 8 dniach zostaje ok. 30% (dane z przeglądu SCA). Dlatego przy każdej kawie speciality warto sprawdzić datę palenia. My większość zamówień wypalamy i wysyłamy tego samego dnia. Źródło: przegląd literatury SCA o czerstwieniu kawy.
Za każdą naszą kawą stoi nazwisko, a nie wymyślona marka. Podpisujemy je jako Sochaccy, bo bierzemy odpowiedzialność za to, co jest w paczce.
Jeśli smakuje Ci ta kawa, nasza o podobnym profilu też powinna – tyle że prosto z pieca.
Kawy o podobnym profilu
Popularne kawy ze sklepowej półki o kierunku smaku zbliżonym do Wyselekcjonowana kawa ziarnista i mielona. Sklep z kawą online. Kawa Colombia Monteblanco Pineapple. Pokazujemy je dla orientacji w profilu smakowym, a nie jako porównanie jakości.
Lavazza ¡Tierra! Bio-Organic for Planet owocowy Jacobs CREMA owocowy Julius Meinl Jubileum Fine Ground owocowy Najczęstsze pytania
Jak smakuje Wyselekcjonowana kawa ziarnista i mielona. Sklep z kawą online. Kawa Colombia Monteblanco Pineapple?
Kawa Colombia Monteblanco Pineapple Zachwycająca bogactwem smaków. Egzotyczne nuty tropikalnych owoców i ananasa z delikatnym miodowym posmakiem oraz subtelnymi, winnymi akcentami. Farma – Finca Monteblanco, Rodrigo Sanchez Valencia 100% Arabica Odmiana – Purple Caturra Stopień palenia – Jasny Obróbka ziarna – Pineapple Washed Zalecane przygotowanie – areopres, french press, drip/przelew ręczny Kawa Colombia Monteblanco Pineapple – zachwycająca bogactwem smaków Kawa Colombia Monteblanco Pineapple to połączenie egzotycznych nut tropikalnych owoców i ananasa z delikatnym miodowym posmakiem oraz Profil, w jakim wypadła w naszym cuppingu: owocowy; w filiżance prowadziły: owoce tropikalne, ananas i brązowy cukier.
Czy Wyselekcjonowana kawa ziarnista i mielona. Sklep z kawą online. Kawa Colombia Monteblanco Pineapple to 100% arabika?
Wyselekcjonowana kawa ziarnista i mielona. Sklep z kawą online. Kawa Colombia Monteblanco Pineapple to 100% arabika – według opisu kawy na stronie gorillacoffee.pl.
Skąd pochodzą ziarna Wyselekcjonowana kawa ziarnista i mielona. Sklep z kawą online. Kawa Colombia Monteblanco Pineapple?
Pochodzenie ziaren według opisu kawy na stronie gorillacoffee.pl: Kolumbia.
Jaka kawa jest podobna do Wyselekcjonowana kawa ziarnista i mielona. Sklep z kawą online. Kawa Colombia Monteblanco Pineapple?
Podobny profil smakowy (owocowy) mają m.in.: Pożegnanie z Afryką Kawa Pina Colada, LaCava Kawa ziarnista LaCava Colombia La Cabaña 200g i Pożegnanie z Afryką Kawa Kopi Luwak Wild dla Zakochanych. Kawę ze świeżo palonych ziaren o najbliższym profilu dobierze Ci Główny Roaster Tomasz Sochacki.
Nazwy i znaki towarowe należą do ich właścicieli i służą wyłącznie do identyfikacji produktu. Opisy przygotowała palarnia na podstawie publicznie dostępnych opisów kaw i własnej wiedzy.
Dbamy o Twoją prywatność