Zamów kawę do 13:00

Wypalimy i wyślemy w dniu zamówienia (dt. dni roboczych)

Błyskawiczna Dostawa Gratis

Dla Zamówień od 99 zł Kurier/Paczkomat (PL)

Palarnia kawy od 2014 roku

Internetowy sklep z kawą wypalaną na zamówienie

3 Poziomy palenia kawy

Wypalamy zamówioną kawę tak jak lubisz

Nawigacja na blogu

Najnowsze posty

Jak Poziom Mielenia Kawy Wpływa na Jej Smak?
Jak Poziom Mielenia Kawy Wpływa na Jej Smak?
39 wyświetlenia 2 komentarze 2 Lubię

Jak Poziom Mielenia Kawy Wpływa na Jej Smak? Czy wiesz, że poziom mielenia kawy ma ogromny wpływ na jej smak? Dowiedz...

Czytaj więcej
Czym jest kawa rzemieślnicza? – Podstawowe informacje, które warto znać
Czym jest kawa rzemieślnicza? – Podstawowe informacje, które warto znać
199 wyświetlenia 2 Lubię

Odkryj sekrety kawy rzemieślniczej dzięki naszemu przewodnikowi "Czym jest kawa rzemieślnicza? – Podstawowe...

Czytaj więcej
Metody obróbki kawy - Maceracja Karbonowa (Carbonic Maceration)
Metody obróbki kawy - Maceracja Karbonowa (Carbonic Maceration)
522 wyświetlenia 8 Lubię

Odkryj tajemnice metody Carbonic Maceration w przetwarzaniu kawy, jej korzenie w winiarstwie i jak wprowadza ona...

Czytaj więcej
Metody obróbki kawy - Fermentacja Beztlenowa (Anaerobic Fermentation)
Metody obróbki kawy - Fermentacja Beztlenowa (Anaerobic Fermentation)
400 wyświetlenia 7 Lubię

Zanurz się w fascynujący świat fermentacji beztlenowej i odkryj, jak ta innowacyjna metoda przetwarzania kawy wpływa...

Czytaj więcej
Metody obróbki kawy - Pulped Natural
Metody obróbki kawy - Pulped Natural
362 wyświetlenia 9 Lubię

Odkryj fascynujący świat przetwarzania kawy metodą Pulped Natural. Dowiedz się, jak ta unikalna metoda rodem z...

Czytaj więcej

Ostatnie komentarze

Kawa: Prawda czy Fikcja? Odkrywamy Fakty i Mity!

 

Kawa jest jednym z najszerzej badanych produktów spożywczych na świecie. Z coraz większej ilości badań naukowych wynika, że kawa, pita z umiarem tj. 3-5 filiżanek dziennie, jest bezpieczna dla większości zdrowych osób dorosłych. Jednak nadal istnieje wiele błędnych przekonań na temat kawy i zdrowia, które mogą prowadzić do zamieszania wokół tego, czy konsumpcja kawy to część zdrowej, zbilansowanej diety. Nasz wpis został opracowany na podstawie najnowszych badań służy jako przewodnik do szybkiego odniesienia się na niektóre z najczęściej zadawanych pytań na temat kawy i zdrowia.

Picie kawy jest niezdrowe

FIKCJA

Regularne picie kawy może być częścią zdrowej, zbilansowanej diety i stylu życia, a średnie spożywanie, tj. 3-5 filiżanek dziennie regularnie, jest bezpieczny dla większości osób bez negatywnych efektów. Dowody naukowe sugerują, że umiarkowane spożycie kawy może nieść za sobą wiele korzyści. Na przykład, Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności stwierdził, że kofeina poprawia zarówno osiągi sportowe (ćwiczenia) jak i wytrzymałość. Zwiększa uwagę i czujność. Jednak niektóre osoby powinny wybierać kawę bezkofeinową np. kobiety w ciąży. Kawa bezkofeinowa stanowi również korzystniejszą opcję dla osób wrażliwych na działanie kofeiny szczególnie wieczorem. Więcej kofeiny zawiera kawa robusta niż kawa arabica.

Picie kawy nie zwiększa ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego

FAKT

Umiarkowane spożycie kawy nie jest związane ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych takich jak choroba serca, zawału serca, zaburzeń rytmu serca lub nadciśnienie. Badania sugerują również, że zarówno u mężczyzn jak i kobiet, picie kawy w umiarkowanych ilościach może zmniejszyć ryzyko udaru mózgu, ale nie sporządzono jeszcze jednoznacznych wniosków. Kawa ma wpływ na stężenia cholesterolu, w dużej mierze zależy od sposobu parzenia, filtrowania. Kawa nie powoduje znaczącego wzrostu poziomu cholesterolu. Kawa jasno palona ma większa zawartość kofeiny niż kawa palona na ciemno.

Kobiety w ciąży powinny przestać pić kawę

FIKCJA

Badania przeprowadzone w ostatniej dekadzie wyraźnie informują, że umiarkowane spożycie kawy i zawartej w niej kofeiny, nie jest powinno być przedmiotem troski przy zdrowej ciąży. Kobiety w ciąży mogą nadal cieszyć się kilkoma filiżankami kawy dziennie. Zaleca się aby kobiety w ciąży ograniczyły swoją codzienną porcję kofeiny do 200-300 mg ze wszystkich źródeł. Regularna filiżanka kawy zawiera około 80-100 mg kofeiny. Ogólnie rzecz biorąc, badania naukowe na ludziach nie wykazały negatywnego wpływu na płód, jeśli kobieta w ciąży spożywa umiarkowane ilości kofeiny z kawy lub innych napojów z kofeiną.

Picie kawy pomaga poprawić osiągi sportowe

FAKT

Wpływ spożycia kawy na wyniki sportowe są związane z kofeiną w kawie, a nie kawą samą w sobie. Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) stwierdził niedawno, że związki przyczynowo-skutkowe zostały ustalone dla kofeiny. Kofeina powoduje zwiększoną wytrzymałość oraz wydolność. Wytrzymałość i zmniejszenie postrzeganego wysiłku ma zastosowanie w dawkach z 3-4 mg kofeiny/kg. Kofeina może poprawiać wydajność i wigor.

Kawa odwadnia

FIKCJA

Chociaż istnieją pewne wskazania mówiące o łagodnym, krótkoterminowym działania moczopędnym kofeiny, efekt ten jest na tyle silne, aby zrównoważyć korzyści z przyjmowania płynów w postaci kawy. Kawa pita z umiarem zwiększa naszą dzienną dawkę płynów i nie prowadzi do odwodnienie lub znaczącej utraty płynów ustrojowych.

Picie kawy pomaga utrzymywać koncentrację

FAKT

Kofeina w kawie jest dobrze znany ze swoich efektów stymulujących, które mają naukowo udowodniony korzystny wpływ na sprawność umysłową. Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) stwierdził niedawno, że 75 mg porcja kofeiny ( w przybliżeniu jedna regularna filiżanka kawy) zwiększa zarówno uwagę jak i czujność. Pierwsze efekty pobudzające po kawie obserwuje się pomiędzy 15 - 45 minut po spożyciu i zwykle trwają około czterech godzin.

Kawa może stać się uzależniająca

FIKCJA

Zawarta w kawie kofeina jest łagodnym stymulantem ośrodkowego układu nerwowego, ostatnie badania naukowe wykorzystujące skanowanie mózgu sugerują, że osoby umiarkowanie pijące kawę nie rozwijają fizycznego uzależnienie od kofeiny. Niektóre badania sugerują, że usunięcie kofeiny z diety w sposób nagły może prowadzić do łagodnych, przejściowych objawów odstawienia, takich jak ból głowy u niektórych osób. Objawów można uniknąć stopniowo zmniejszając ilość kofeiny w diecie. Najprawdopodobniej ludzie nadal piją kawę, ponieważ przyzwyczajają się do smaku i aromatu, a rozpoznają go jako środek pobudzający behawioralnie; nie z powodu jakichkolwiek uzależniających właściwości kofeiny.

Picie kawy w godzinach popołudniowych lub wieczornych nie zawsze zakłóca sen

FAKT

Wśród osób uczulonych na kofeinę spożywanie kawy późnym popołudniem lub na krótko przed pójściem do łóżka, może opóźnić czas potrzebny im do zaśnięcia i / lub wpłynąć na ich sen ogólnie. Inni ludzie spożywający takie same ilości napojów zawierających kofeinę wieczorem nie mają problemów z zasypianiem. Każdy, kto jest wrażliwy na pobudzające działanie kofeiny może wypić kawę bezkofeinowa w godzinach popołudniowych i wieczornych. Należy zauważyć, że istnieje wiele innych czynników, takich jak hałas, temperatura czy dyskomfort, które mogą mieć wpływ na jak długo ktoś zasypia.

Kawa bezkofeinowa jest zdrowsze od zwykłej kawy

FIKCJA

Istnieją pewne okoliczności, w których osoby mogą wybrać kawę bezkofeinową. Kobiety w ciąży, na przykład, powinni ograniczyć spożycie kofeiny do 200 mg - 300 mg dziennie, jak również osoby bardzo wrażliwych na kofeinę. Dla tych osób, kawa bezkofeinowa stanowi alternatywę, aby mogli nadal cieszyć się smakiem i aromatem kawy.

Dlaczego warto kupować kawę świeżo paloną na SwiezoWypalana.pl?

Wybierając kawę świeżo paloną na SwiezoWypalana.pl, masz pewność, że otrzymasz produkt najwyższej jakości, który spełni Twoje oczekiwania pod każdym względem. Oto kilka powodów, dla których warto wybrać naszą ofertę:

Kawa palona na zamówienie

Kawa w naszym sklepie jest palona na zamówienie, co gwarantuje jej świeżość i pełnię aromatu. Dzięki temu masz pewność, że kawa, którą otrzymasz, będzie zawsze świeża i pełna smaku.

Więcej kofeiny w świeżo palonej kawie

Kawa świeżo palona zawiera więcej kofeiny niż stara, zwietrzała kawa. To oznacza, że dostarczy Ci więcej energii i pomoże się skoncentrować.

Darmowa dostawa dla wybranych zamówień

Oferujemy darmową dostawę nawet dla małych zamówień, co jest dużym udogodnieniem dla naszych klientów.

Kawa wypalana w dniu wysyłki

Kawa w naszym sklepie jest wypalana w dniu wysyłki zamówienia, co gwarantuje jej najwyższą jakość i świeżość.

Intensywny aromat i smak

Kawa z SwiezoWypalana.pl charakteryzuje się intensywnym aromatem i smakiem, co sprawia, że jest wyjątkowa i niepowtarzalna.

Możliwość zamówienia kawy mielonej do 7 metod przygotowania

Oferujemy możliwość zamówienia kawy mielonej do przygotowania aż 7 różnymi metodami, co pozwala na dostosowanie produktu do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Trzy poziomy palenia kawy do wyboru

W naszym sklepie możesz wybrać spośród trzech poziomów palenia kawy, co pozwala na dostosowanie smaku i aromatu kawy do własnych preferencji.

Palarnia kawy działająca od 2014 roku

Nasza palarnia kawy działa od 2014 roku, co gwarantuje doświadczenie i profesjonalizm w każdym etapie przetwarzania kawy.

Firma rodzinna

Jesteśmy firmą rodzinną, co oznacza, że zależy nam na zadowoleniu każdego klienta i dbamy o najwyższą jakość naszych produktów.

Kawy dostępne tylko online

Nasze kawy są dostępne wyłącznie online, co gwarantuje ich świeżość i dostępność dla klientów z całego świata.

Tylko naturalne kawy

Jako sklep palarni kawy, w naszej ofercie znajdują się tylko kawy naturalne, przetwarzane metodą naturalną, bez żadnych dodatków.

Wybierając kawę świeżo paloną na SwiezoWypalana.pl, wybierasz produkt najwyższej jakości, który spełni Twoje oczekiwania pod każdym względem. Zapraszamy do składania zamówień!

 
Czy ten wpis na był dla Ciebie pomocny?
Hej, jestem Piotr Depa, niepoprawny kawosz i twórca treści na blogu SwiezoWypalana.pl. Moje życie to niekończąca się podróż w głąb tajemnic i fascynacji świeżo paloną kawą z najdalszych zakątków naszego pięknego świata. Jeśli z dreszczem emocji oczekujesz na odkrycie kolejnych smaków, aromatów, jeżeli pragniesz zagłębić się w historie ukryte za każdym ziarnem kawy, które przemierza tysiące kilometrów, aby trafić do Twojego filiżanki... No cóż, to znaczy, że moje wpisy są właśnie dla Ciebie!

Jeśli moje opowieści, moje podróże z filiżanką kawy w dłoni pomagają Ci odkrywać na nowo kawowy świat, proszę, rozważ wsparcie mojej pracy poprzez postawienie mi kawy. Twoje wsparcie jest jak wiatr w żagle, który napędza mnie do dalszych eksploracji, pozwala dzielić się z Tobą moją pasją i wspólnie odkrywać fascynujący świat kawy.

Dziękuję Ci za każde postawione espresso, kawę latte czy też czarną jak bezkresna noc kawę americano. Dzięki Tobie mogę kontynuować tę niezwykłą, pełną smaków i aromatów podróż. Razem tworzymy tę kawową opowieść. Dziękuję! Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz